Bezpieczeństwo, Granice

Dziewięć okrętów brytyjskiej Royal Navy podążało za siedmioma rosyjskimi okrętami w związku z zauważonym "niezwykle wysokim poziomem ich aktywności" w Kanale La Manche i na Morzu Północnym, poinformowała w czwartek brytyjska marynarka.

Royal Navy zakończyła wzmożoną operację śledzenia rosyjskich okrętów wojennych po wyjątkowo wysokim poziomie aktywności w Kanale La Manche i na Morzu Północnym. Fregaty typu 23 - HMS Kent, HMS Sutherland, HMS Argyll i HMS Richmond dołączyły do morskich statków patrolowych HMS Tyne i HMS Mersey wraz z RFA Tideforce, RFA Tidespring i HMS Echo w ramach operacji na dużą skalę przy wsparciu sojuszników z NATO - poinformowała w komunikacie brytyjska marynarka.

Podkreślono, że rosyjska aktywność, która wymusiła podjęcie akcji przez brytyjskie okręty miała miejsce w czasie, gdy Royal Navy przygotowuje się do pomocy publicznej służbie zdrowia NHS i innym departamentom rządowym w odpowiedzi na epidemię koronawirusa.

W czasie gdy specjaliści od logistyki i planiści wojskowi Royal Navy współpracują z pozostałymi gałęziami sił zbrojnych, aby pomóc w reagowaniu na koronawirusa, marynarze Royal Navy i załogi samolotów monitorowali każdy ruch rosyjskich okrętów za pomocą najnowocześniejszych radarów, kamer monitorujących i czujników, które pozwalają im śledzić ich kurs i prędkość podczas mijania Wysp Brytyjskich - zapewniła marynarka.

Jak wyjaśniono, podczas operacji zaobserwowano trzy korwety klasy Stierieguszczij, dwa statki desantowe klasy Ropucha i dwie fregaty typu Admirał Grigorowicz oraz ich statki pomocnicze i holowniki.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

0 po co te holowniki?
A po co holowniki?
26 marzec 2020 : 12:33 wacwac | Zgłoś
+2 jakby cos sie zepsulo
jakby cos sie zepsulo to odholuja
26 marzec 2020 : 16:58 imie | Zgłoś
+1 Holownik
Bo oni wiedzą że się po drodze jakiś stateczek rozwali
26 marzec 2020 : 20:21 Dedik | Zgłoś
0 desant po bolszewicku
Wielka zaplanowana akcja militarna rosyjskiej floty rzecznej ,ze szczytowaniem w rejonie kanalu La Manche.
26 marzec 2020 : 19:40 TOMM | Zgłoś
-1 Oszczerzenie
Ruscy od dawna przyotowuja się to wojny światowej i są napewno jusz pszygotowsni w spszecie i technologi biologicznej a teras sprawdzają słabe punkty i w końcu uderza ronią biologiczna ale nie ze swojego państwa
26 marzec 2020 : 20:37 Rys | Zgłoś
+5 Po co bzdurzysz?
Czy naprawdę wierzysz w te swoje bzdury? Agresora masz bardzo blisko siebie najczęściej.
26 marzec 2020 : 20:55 ip | Zgłoś
0 Aktywność rosyjskich okrętów
I rację mają-nie trzeba było ich zaczepiać! Mają swoje życie, niech spokojnie żyją.
14 kwiecień 2020 : 20:05 m. | Zgłoś
0 Bezpieczeństwo, granice
Nie szukać zaczepki, to podstawa spokojnej polityki. Jak zaczną odbierać swoje ziemie, tak jak wspominają /Litwa, ..../- a do tego mają prawo, nikt Polsce nie pomoże. Ponieważ, nie będą mieli do tego prawa. Może Niemcy ,będą chcieli pocieszyć Polskę. Ale na tym, zakończy się, ponieważ Niemcy-chcą Zaolzie. Chociaż--nie mają praw-tylko chcą.
Ale wschodnia ,część Polski- jak długo, będzie jeszcze nasza????? Dlatego ,szukanie zaczepki ze strony Polski--to kamień do szyi i na dno.!!! Płyną, niech płyną. Mają swój cel.
14 kwiecień 2020 : 20:52 Ktoś! | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter