Bezpieczeństwo, Granice

Statek organizacji pozarządowych Ocean Viking z ponad 400 migrantami na pokładzie, uratowanymi w ostatnich dniach na Morzu Śródziemnym, otrzymał zgodę na wpłynięcie do portu w Tarencie na południu Włoch. Łącznie na tej i dwóch innych jednostkach jest 643 migrantów.

Na statku Ocean Viking, pływającym pod banderą Norwegii, są przedstawiciele organizacji humanitarnych Lekarze Bez Granic (MSF) i SOS Mediterranee. Od soboty załoga przeprowadziła pięć akcji ratunkowych, zabierając ludzi z dryfujących pontonów i łodzi. Jednostka z 403 uratowanymi czekała na decyzję, do którego portu ma wpłynąć.

We wtorek MSF poinformowała na Twitterze, że strona włoska wskazała port w Tarencie. Jak wyjaśniła organizacja, na pokładzie znajduje się 216 mężczyzn, 38 kobiet i 149 dzieci. Na morskim szlaku migracyjnym jest też statek hiszpańskiej organizacji pozarządowej Open Arms, który w ciągu 12 godzin uratował w poniedziałek 56 migrantów, a we wtorek o świcie 102 następne osoby u wybrzeży Libii.

W rejonie tym jest też statek niemieckiej NGO Alan Kurdi.

Na trzech jednostkach jest 643 migrantów - podał dziennik "La Repubblica".

+6 Wydymali europejskie pojęcie...
Pojęcie "uratować" jest w tym przypadku bez sensu. Ci "URATOWANI" to zwykłe ciury, które mają, obliczone w swym działaniu, wydymać europejskie pojęcie 'POMOCY"...
28 styczeń 2020 : 17:22 Pies na buraki | Zgłoś
+3 Zupa olejowa
Serdeczne podziēkowania dla PŻM za zatrudnienie rumuńskich kucharzy. Każda zupa tonie w oleju. Takiego jedzenia na dłuższą metę nie da się jeść. Za niedługo po takich serwowantch daniach to mało kto przejdzie świadectwo zdrowia.
28 styczeń 2020 : 21:57 Nadia | Zgłoś
+1 NGO
Nowy material na terrorystow do europy, Brawo Brawo Brawisimo!!
29 styczeń 2020 : 07:43 Dorsz baltycki | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter