Bezpieczeństwo, Granice

223 migrantów uratowała na Morzu Śródziemnym podczas trzech operacji załoga statku organizacji pozarządowych Ocean Viking. Jednostka czeka na wskazanie jej portu, do którego może zawinąć.  

Na statku pływającym pod banderą Norwegii znajdują się przedstawiciele organizacji humanitarnych Lekarze Bez Granic oraz SOS Mediterranee.

Statek został przygotowany do swej obecnej misji w polskiej stoczni.

Lekarze Bez Granic poinformowali na Twitterze, że podczas jednej z operacji z przepełnionego pontonu zabrano 92 osoby, wśród nich kobiety w ciąży i dzieci. Wielu z uratowanych było wyziębionych, chorych i skrajnie osłabionych.

Akcja ta została przeprowadzona w odległości 30 mil morskich od brzegów Libii.

W trakcie innej operacji statek Ocean Viking zabrał z dryfującej drewnianej łodzi w maltańskiej strefie poszukiwań i akcji ratunkowej 72 osoby.

Trzecia operacja została przeprowadzona w pobliżu wybrzeża Libii; uratowano tam 59 mężczyzn i kobiet.

W ciągu kilkunastu godzin na pokład statku NGO weszło 223 migrantów.

Z Rzymu Sylwia Wysocka 

+7 Polak
To jak w Libii wzięli to niech ich podrzucą 30 mil i finał już dość u nas w Europie tej chołoty.
26 styczeń 2020 : 13:55 Janusz Lewandowski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Polak
Że tam rekinów głodnych nie ma chociaż one by pożytek z nich zrobiły,
26 styczeń 2020 : 13:57 Janusz Lewandowski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Emigranci.
Widać,że to sami lekarze,inżynierowie,i kobiety z wyższym wykształceniem.Wszyscy gotowi do pracy na biurowych stanowiskach w spółkach skarbu państwa.Zapewne mówią w kilku językach.Bandera statku NORWEGIA.Niech zatem ten kraj przyjmie uchodźców. Albo niech ich odstawią tam skąd wypłynęli.Inaczej to statek i jego załoga to ewidentni przestępcy zajmujący się przerzutem do Europy nielegalnych emigrantów.Załoga statku dostaje za to co miesiąc kasę na konta od tej organizacji,Paliwo i żywność dla statku też kosztuje to nie jest działalność czysto charytatywna.Załoga powinna zostać aresztowana za przemyt ludzi po 15 lat każdy.Statek zatopić a emigrantów odchować pod Libię.Nie ma odważnych?Chcecie wywołać wojnę pomiędzy europejczykami a całym motłochem niezadowolonych z przyjęcia Afrykanów analfabetów.Nasze podatki idą w miliony na pomoc takim.Po co się starać legalnie o emigrację jak można tak czyli nielegalnie.W razie zamętu w Europie oni pierwsi pójdą na rzez.
26 styczeń 2020 : 15:32 Oficer Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Krucjata
Nowoczesna krucjata trwa,pukl co europa sama sobie dostarcza kandydatow na bojownikow.Za 50 -100 lat motloch zaleje kontynent, na ta szarancze AZOTOX nie pomoze!!
27 styczeń 2020 : 07:55 Dorsz baltycki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Rzygać mi się chce...
... jak czytam te wydaliny myślą jakąkolwiek nie skalanych umysłów Prawdziwych Polaków.
Jak Polaczek ***** na zmywaku w UK, rżnie łososiowe łby w Norwegii, czy lata ze szczotą i ścierą po bruxelskich apartamentach, to jest ok. Bo mu się należy, nie? Bo myśmy za wolność Waszą i naszą walczyli, tak? Bo Solidarność, JPII i w ogóle obroniliśmy Europę przed komuną w 1920, a przed islamem w 1683, pod Wiedniem.
Te islamisty to "chołota", a my to sól ziemi, najwyższa forma ewolucji "prawdziwego, białego człowieka", co to mu się należy. Obrońcy Wiary i Narodu, którzy nawet nie potrafią w swoim ojczystym ponoć języku paru słów na krzyż z sensem i bez błędów ortograficznych sklecić.
"Hołota" piszemy przez samo "Ha", tępa polacka HOŁOTO.
Takoż "póki" nie pisze się przez otwarte u, prymitywy.
Cdn
27 styczeń 2020 : 14:16 Majami Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter