Bezpieczeństwo, Granice

Jedna osoba zginęła w środę w wyniku zderzenia łodzi z migrantami z jednostką greckiej straży przybrzeżnej. W wyniku wypadku, do którego doszło w pobliżu wyspy Kos na Morzu Egejskim, śmierć poniósł jeden z migrantów, dwie osoby są zaginione, a sześć zostało rannych.

Jak wynika z relacji straży przybrzeżnej, do kolizji doszło nad ranem, gdy jeszcze było ciemno; łodzią płynęło 34 migrantów, a ich jednostka nie miała świateł. Za zaginionych uznano mężczyznę oraz trzyletnie dziecko. Wśród rannych jest kobieta w ciąży; dwie osoby odniosły poważne obrażenia. Wszyscy uratowani migranci trafili do szpitala na wyspie Kos.

Grecja obecnie zmaga się z największym napływem migrantów przez Morze Egejskie z Turcji od 2015 roku, kiedy do Europy przybył ponad milion uchodźców. Tylko we wrześniu do Grecji przedostało się 12 tys. migrantów.

Obozy dla uchodźców są w Grecji przepełnione, w związku z czym władze rozpoczęły przewożenie migrantów z wysp na kontynent. Szef nowego, konserwatywnego rządu w Atenach Kyriakos Micotakis planuje przyspieszenie procedur rozpatrywania wniosków o azyl oraz deportację do końca roku 10 tys. migrantów.

ulb/ ap/

+1 Deportacja
To gdzie ich deportuja ,blizej miejsca docelowego -Niemcy czt Francja ??
23 październik 2019 : 15:13 Stary kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 I tak bez konca
Nawet tych 39 nieboszczykow trzeba pochowac (Anglia) , pan placi ,pani placi......!
24 październik 2019 : 16:14 Anty migrant Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter