Bezpieczeństwo, Granice

Szósty rok z rzędu liczba ofiar śmiertelnych wśród migrantów przeprawiających się do Europy przez Morze Śródziemne przekroczyła w tym roku tysiąc - podało we wtorek w Genewie Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

"UNHCR wzywa pilnie do zwiększenia zdolności poszukiwawczych i ratowniczych, w tym do przywrócenia ratowniczych operacji prowadzonych przez statki państw unijnych i uznania kluczowej roli łodzi należących do organizacji pozarządowych w ratowaniu ludzkiego życia na morzu" - podał w oświadczeniu rzecznik tej agendy Charlie Yaxley.

Od 2014 roku według Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM) przy przeprawie przez Morze Śródziemne zginęło co najmniej 15 tys. ludzi.

klm/ kar/

+1 Ofiary
Byloby o wiele wiecej ofiar , na odwiedziny rodzin i wypoczynek uchodzcy leca z Niemiec samolotami, dlatego problem utoniec w druga strone jest malo prawdopodobny W osciennych panstwach jest przesiadka do autobusow,dopiero po przekroczeniu granicy panstwa objetego dzialaniem wojennym istnieje prawdopodobienstwo ofiar. PISZA O TYM POWAZNE NIEMIECKIE GAZETY!!
02 październik 2019 : 09:08 Stary kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter