Bezpieczeństwo, Granice

We wtorek, 2 stycznia w 3. Flotylli Okrętów zainaugurowano nowy rok szkoleniowy. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od podniesienia wielkiej gali banderowej na okrętach zacumowanych w Porcie Wojennym na Oksywiu w asyście kompanii i orkiestry MW.

Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski, w swoim przemówieniu podsumował miniony rok szkoleniowy, podkreślając, że wszystkie postawione przed Flotyllą zadania zostały wykonane, a założone cele osiągnięte.

- Jestem dumny z osiągnięć 2017 roku. Poziom naszego wyszkolenia, na które składa się wiedza teoretyczna oraz umiejętności specjalistyczne pozwoliły nam wziąć udział w 2017 roku w wielu ćwiczeniach międzynarodowych, których epizody rozgrywały się na Morzu Bałtyckim, Północnym, Norweskim, Śródziemnym i Czarnym oraz w strefie cieśnin - powiedział kontradmirał Krzysztof Jaworski. Dowódca gdyńskiej Flotylli zaznaczył także, że w rozpoczętym nowym roku szkoleniowym marynarzy czekają zmiany.

- To będzie kolejny okres związany z realizacją Planu Modernizacji Technicznej, tak ważnego dla Marynarki Wojennej. Warto podkreślić, że w 2017 roku odnieśliśmy już pierwsze i dawno oczekiwane sukcesy. Do służby wszedł nowy okręt - niszczyciel min, zbudowany w polskiej stoczni (...) W roku jubileuszowym dla naszego państwa i Marynarki Wojennej nie będziemy tylko rozpamiętywać przeszłości, ale idąc pełnym wiatrem będziemy wykonywać zadania postawione nam przez przełożonych - dodał.

Podczas zbiórki, dowódca 3. FO, wręczył żołnierzom wyróżnienia, w tym dla podoficera i szeregowego roku 2017, którymi zostali: st. chor. mar. Jarosław Den i st. mar. Dariusz Siwek.

Do marynarzy zebranych w kinoteatrze GROM wykład nt. "Poszukiwanie zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan", wygłosił były komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, kontradmirał w st. spocz. dr inż. Czesław Dyrcz. O tym, jak wygląda prowadzenie działań na akwenach płytkowodnych i ścieśnionych wykład wygłosił także kierownik Zakładu Działań Morskich AMW, kmdr ppor. dr Rafał Miętkiewicz. Na zakończenie inauguracji nowego roku szkoleniowego w 3. Flotylli Okrętów, obecni na zbiórce obejrzeli filmy dotyczące morskiego rodzaju Sił Zbrojnych RP, autorstwa st. chor. mar. Piotra Leoniaka oraz Roberta Płaczkiewicza.

rel (3. Flotylla Okrętów)

1 1 1 1