Bezpieczeństwo, Granice

We wtorek, 2 stycznia w 3. Flotylli Okrętów zainaugurowano nowy rok szkoleniowy. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od podniesienia wielkiej gali banderowej na okrętach zacumowanych w Porcie Wojennym na Oksywiu w asyście kompanii i orkiestry MW.

Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski, w swoim przemówieniu podsumował miniony rok szkoleniowy, podkreślając, że wszystkie postawione przed Flotyllą zadania zostały wykonane, a założone cele osiągnięte.

- Jestem dumny z osiągnięć 2017 roku. Poziom naszego wyszkolenia, na które składa się wiedza teoretyczna oraz umiejętności specjalistyczne pozwoliły nam wziąć udział w 2017 roku w wielu ćwiczeniach międzynarodowych, których epizody rozgrywały się na Morzu Bałtyckim, Północnym, Norweskim, Śródziemnym i Czarnym oraz w strefie cieśnin - powiedział kontradmirał Krzysztof Jaworski. Dowódca gdyńskiej Flotylli zaznaczył także, że w rozpoczętym nowym roku szkoleniowym marynarzy czekają zmiany.

- To będzie kolejny okres związany z realizacją Planu Modernizacji Technicznej, tak ważnego dla Marynarki Wojennej. Warto podkreślić, że w 2017 roku odnieśliśmy już pierwsze i dawno oczekiwane sukcesy. Do służby wszedł nowy okręt - niszczyciel min, zbudowany w polskiej stoczni (...) W roku jubileuszowym dla naszego państwa i Marynarki Wojennej nie będziemy tylko rozpamiętywać przeszłości, ale idąc pełnym wiatrem będziemy wykonywać zadania postawione nam przez przełożonych - dodał.

Podczas zbiórki, dowódca 3. FO, wręczył żołnierzom wyróżnienia, w tym dla podoficera i szeregowego roku 2017, którymi zostali: st. chor. mar. Jarosław Den i st. mar. Dariusz Siwek.

Do marynarzy zebranych w kinoteatrze GROM wykład nt. "Poszukiwanie zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan", wygłosił były komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, kontradmirał w st. spocz. dr inż. Czesław Dyrcz. O tym, jak wygląda prowadzenie działań na akwenach płytkowodnych i ścieśnionych wykład wygłosił także kierownik Zakładu Działań Morskich AMW, kmdr ppor. dr Rafał Miętkiewicz. Na zakończenie inauguracji nowego roku szkoleniowego w 3. Flotylli Okrętów, obecni na zbiórce obejrzeli filmy dotyczące morskiego rodzaju Sił Zbrojnych RP, autorstwa st. chor. mar. Piotra Leoniaka oraz Roberta Płaczkiewicza.

rel (3. Flotylla Okrętów)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter