Bezpieczeństwo, Granice

W poniedziałek, 23 października załoga śmigłowca dyżurnego Anakonda z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeprowadziła akcję ratowniczą na Bałtyku. Pomocy potrzebował mężczyzna na jachcie, znajdującym się 28 mil morskich na północ od Władysławowa.

O godzinie 15.56 załoga dyżurna śmigłowca ratowniczego W-3WARM w Gdyni Babich Dołach otrzymała sygnał, że na znajdującym się 28 mil morskich na północ od Władysławowa jachcie Jonga natychmiastowej pomocy medycznej potrzebuje jeden z załogantów. Maszyna dowodzona przez kpt. pil. Pawła Januszko wystartowała na miejsce zdarzenia. Po zlokalizowaniu jednostki i nawiązaniu łączności, na pokład jachtu opuszczono ratownika, który podjął poszkodowanego. Mężczyznę, pozostającego w stanie przytomnym, niezwłocznie przetransportowano na ląd i przekazano oczekującej na lotnisku obsadzie karetki pogotowia.

W tym roku to 14 akcja ratownicza z udziałem załogi samolotu lub śmigłowca Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i 615 przeprowadzona w ciągu ostatnich 25 lat przez lotników morskich. W tym czasie udzielono pomocy 327 osobom.

rel (Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej)

Fot.: Norbert Kalisiński

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter