Bezpieczeństwo, Granice

W czwartek, 11 maja 2017 r. w hotelu InterContinental w Warszawie, odbędzie się XIII Międzynarodowa Konferencja i Wystawa „Nowoczesne technologie dla bezpieczeństwa kraju i jego granic”. PortalMorski.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Bez wątpienia podczas konferencji nie zabraknie zagadnień związanych z modernizacją Marynarki Wojennej, wynikających pośrednio lub bezpośrednio z informacji pojawiających się w mediach od czasu II Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa oraz przedstawienia przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego „Strategicznej Koncepcji Bezpieczeństwa Morskiego Rzeczpospolitej Polskiej”.

Tegoroczna edycja, będąca najprawdopodobniej pierwszym takim wydarzeniem organizowanym po planowanym terminie zakończenia prac nad Strategicznym Przeglądem Obronnym i skupiająca czołowych ekspertów w zakresie modernizacji technicznej sił zbrojnych, dotyczyła będzie takich zagadnień jak m.in. wzmocnienie wschodniej flanki NATO w kontekście bieżących uwarunkowań bezpieczeństwa międzynarodowego i wewnętrznego, priorytety modernizacji i nowoczesnych technologii w sektorze obronnym, modernizacja wyposażenia służb podległych MSWiA w kontekście bieżących i przyszłych wyzwań, a także rola obrony terytorialnej w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa, jego infrastruktury i obywateli.

Konferencja ta już od ponad 10 lat stanowi jedno z najstarszych, najważniejszych i najbardziej prestiżowych forów do dyskusji o rozwoju technologii militarnych w kontekście ich dostosowania do potrzeb i zagrożeń, jakim muszą stawić czoła Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej. Konferencja i wystawa stanowią doskonałą okazję między innymi do przekazywania producentom sprzętu i wyposażenia wojskowego z kraju i z zagranicy spostrzeżeń na temat zalet i wad już użytkowanego sprzętu wojskowego. Jest także okazją, by zapoznać się z nowinkami technologicznymi i sprzętem, którego zastosowanie może poprawić bezpieczeństwo żołnierzy i ich skuteczność na współczesnym polu walki.

Dzięki starannemu doborowi mówców i odpowiedniemu przygotowaniu omawianych zagadnień, a także często premierowym w skali kraju prezentacjom produktów, Międzynarodowa Konferencja i Wystawa „Nowoczesne technologie dla bezpieczeństwa kraju i jego granic” stała się jednym z najważniejszych wydarzeń sfery bezpieczeństwa i obronności Polski, jak również cennym źródłem specjalistycznych informacji oraz forum wymiany wiedzy i doświadczeń.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne są na stronie internetowej konferencji: www.nowoczesnetechnologie.ztw.pl

0 Rzenujace spektakle wrecz skandal z budowa okretów.
Od wielu ciągnie sprawa odbudowy MW RP bo tak trzeba to nazwać ,było już dziesiątki różnych konferencji posiedzeń na ten temat , zmarnowani wiele lat i jak do tej pory dalej nie realnych planów budowy nowych okrętów ,a tym czasem dla przykładu taka Rumunia bez żadnych konferencji bez ciągłego pi.....nia podjęła szybko decyzje i już buduje w swoich stoczniach 4 korwety typu Sigma .przykładów z innych państw są dziesiątki np.: Algieria, Egipt ,Turcja tam wszystko idzie płynnie podczas gdy u nas się tylko pie....li a efektów jak nie było tak nie ma nie wspominając już o hańbiącej sprawie budowy patrolowca Ślązak .
05 maj 2017 : 07:32 taka prawda | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter