Bezpieczeństwo, Granice

Na terenie baz promowych w Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 25 i 26 kwietnia ćwiczenia związane z przywróceniem kontroli granicznej podczas Euro 2012.

Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu sprawdzaki urządzenia i łączność bezprzewodową, stan tych pomieszczeń, w których prowadzona będzie kontrola graniczna oraz funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych wprowadzonych na czas przywrócenia kontroli granicznej.

Przypomnijmy, że kontrola zostanie przywrócona od 4 czerwca do 1 lipca br. na granicy wewnętrznej Schengen. Nie będzie się wiązała z ograniczeniami w podróżowaniu. Działania będą prowadzone w sposób wyrywkowy, na podstawie informacji dotyczących ewentualnych zagrożeń i analizy ryzyka, zapewniający niezakłócony i płynny ruch.

Podczas kontroli wykorzystywane będą m.in. mobilne punkty kontroli granicznej – schengenbusy, terminale mobilne do odprawy granicznej oraz urządzenia do badania autentyczności dokumentów.

Fot. A. Ciejpa, PSG w Świnoujściu

źródło: Morski Oddział Straży Granicznej

1 1 1 1