Bezpieczeństwo, Granice
Holenderscy komandosi, działający w ramach natowskiej operacji, uwolnili w sobotę w Zatoce Adeńskiej z rąk somalijskich piratów 20 zakładników - poinformował przedstawiciel sił NATO.

Jak powiedział komandor porucznik Alexandre Fernandes, znajdujący się na pokładzie portugalskiego okrętu NRP Corte-Real w Zatoce Adeńskiej, zakładnicy zostali uwolnieni po tym, jak siły holenderskiej marynarki wojennej złapały siedmiu piratów, którzy zaatakowali granatnikami i z broni automatycznej grecki tankowiec.

Somalijscy piraci napadają na statki handlowe na tych wodach, między półwyspami Arabskim a Somalijskim, wymuszając za porwane jednostki miliony dolarów okupu.

Niespokojne wody wokół Rogu Afryki są obecnie patrolowane przez okręty z różnych krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indii i Rosji.
Okręty NATO rozpoczęły operację skierowaną przeciwko somalijskim piratom pod koniec października, nie udało im się jednak powstrzymać wzrostu liczby ataków. W ubiegłym roku było ich prawie 100.

PAP

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter