Żegluga

Hapag-Lloyd, jeden ze światowych liderów logistyki morskiej, zatrudni w Polsce 100 specjalistów jeszcze do końca roku. Powiększenie zespołu ma związek z rozwojem procesów obsługiwanych w gdańskim oddziale oraz pionierskim narzędziem służącym do śledzenia położenia kontenerów.

Podczas wydarzenia, które odbyło się 23 maja w gdańskiej siedzibie Hapag-Lloyd, podsumowano cztery lata działalności firmy oraz ogłoszono plany rozwojowe. Zaprezentowano również najnowsze rozwiązanie technologiczne: Live Position, stworzone przez międzynarodowy zespół ekspertów, przy dużym udziale team-u Knowledge Center w Gdańsku.

Opracowywanie i wdrażanie przez Hapag-Lloyd nowoczesnych technologii jest warunkiem zachowania konkurencyjności i pozostania w czołówce firm tworzących oraz kształtujących branżę. Częścią realizacji tej strategii było powstanie Knowledge Center w Gdańsku, które jest pierwszą taką inwestycją firmy. Specjaliści zatrudnieni w gdańskim oddziale ukierunkowani są na opracowywanie oraz testowanie nowych pomysłów i najnowocześniejszych rozwiązań

"Warto podkreślić, że rozwiązania opracowywane w Gdańsku przez Hapag-Lloyd wymagają wysokich kompetencji. Cieszę się, że nasz lokalny rynek pracy oferuje specjalistów z takimi umiejętnościami, a region infrastrukturę odpowiadającą globalnej firmie" - mówi Mieczysław Struk marszałek Województwa Pomorskiego. "Obecność takich firm w regionie to także efekt wparcia inwestorów przez samorządowe inicjatywy takie jak Invest in Pomerania koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza" - dodaje marszałek.

Hapag-Lloyd operuje w regionie od wielu lat. Zatrudnieni tu programiści przy opracowywaniu wewnętrznych procesów i innowacyjnych funkcjonalności dla klientów zewnętrznych mogą czerpać z praktycznej wiedzy kadry z zapleczem logistycznym i morskim.

"Połączenie doświadczonych logistyków, załóg statków i ekspertów tworzących technologie sprawia, że stale rozwijamy naszą pozycję wśród liderów globalnego transportu. Tworzymy rozwiązania dedykowane zarówno dla naszych klientów – bo w naszym portfolio mamy ponad 20 własnych produktów zewnętrznych – jak i rozwiązania dla ponad 15 tysięcy naszych pracowników na całym świecie. Siłą naszej Trójmiejskiej załogi jest różnorodność – mamy zróżnicowane zespoły, gdzie osoby o różnym doświadczeniu, różnym zapleczu edukacyjnym czy kulturowym tworzą silny zespół, który kreuje rzeczywistość i przyszłość globalnego biznesu" - mówi Adam Sikorski, site lead, Hapag-Lloyd Knowledge Center.

Obecna na wydarzeniu Donya-Florence Amer, członkini Zarządu Hapag-Lloyd AG, zaprezentowała najnowszy projekt firmy - Live Position. To pierwsza na świecie aplikacja trackująca (śledząca) przystosowana do skali cargo, która wyznacza nowe standardy zarządzania kontenerami i śledzenia ładunków. Stanowi odpowiedź na potrzeby klientów zarówno korporacyjnych, jak indywidualnych. Jej działanie można porównać do namierzania przesyłek popularnych firm kurierskich, tyle że zbudowana została w oparciu o inteligentne urządzenia IoT.

"Nasza inteligentna flota kontenerów przenosi śledzenie na nowy poziom: pozycja na żywo umożliwia naszym klientom śledzenie kontenera w czasie rzeczywistym przez całą podróż. Dane odświeżane są co piętnaście minut. Od statku, przez kolej, po ciężarówkę – korzystają z pełnej widoczności niezależnie od używanego środka transportu. To daje unikalną możliwość dokładnej koordynacji ładunku i zaplanowania procesu logistycznego, by zwiększyć jego efektywność oszczędzając czas i pieniądze naszych klientów. Co więcej to wielki krok na przód w zakresie bezpieczeństwa ładunków" - komentowała Donya-Florence Amer.

Duży udział w projekcie Live Position miał gdański zespół, który odpowiadał za tworzenie interfejsu oraz funkcjonalności dla użytkowników aplikacji przeglądarkowej, a także przeprowadzenie półrocznej fazy testów.

Ogłoszenie przez Hapag-Lloyd zwiększenia zatrudnienia to realna szansa na rozwój w miejscu, które krzyżuje klasyczny transport morski z nowoczesnymi technologiami przyszłości. Aktualnie trwa rekrutacja specjalistów od Javy, technologii chmurowych i przechowywania danych, testowania oprogramowania, AWS i SAP, na poziomie Agile Coach, Scrum Master czy Product Owner. Plany do końca roku obejmują 100 wakatów, a do 2026 roku - 150.

rel (Agencja Rozwoju Pomorza)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8874 3.966
EUR 4.2524 4.3384
CHF 4.3964 4.4852
GBP 5.066 5.1684

Newsletter