Żegluga

Bernhard Schulte Shipmanagement zdobył inauguracyjną nagrodę "Best HR Initiative" na konferencji Spinnaker Global's Maritime People and Culture Conference za kompleksowe programy różnorodności, równości i integracji (DEI). Program mentorski dla kobiet ma na celu zapewnienie kadetkom większej pewności siebie w radzeniu sobie z wyzwaniami życia na pokładzie statku.

BSM wyznaczyło ambitne cele w zakresie różnorodności i realizuje programy szkoleniowe w zakresie zachowań integracyjnych dla 30 proc. pracowników na lądzie. Program szkolenia w zakresie zdrowia psychicznego został zapewniony ponad 3500 marynarzom i personelowi lądowemu.

W 2023 r. BSM osiągnęło znaczące kamienie milowe: dwie kobiety zostały wyznaczone na członków zarządu, a 31 proc. kierowników na lądzie to kobiety, co stanowi wzrost o 5 proc. w porównaniu z 2022 r. BSM jest dumnym sygnatariuszem All Aboard Alliance, wspólnego wysiłku kierowanego przez starszych liderów branży morskiej w celu przyspieszenia wysiłków na rzecz DEI na morzu i na lądzie.

W szczególności nowo opracowany program BSM Female Mentorship ma na celu zapewnienie kadetkom większej pewności siebie w radzeniu sobie z wyzwaniami życia na pokładzie statku, w tym izolacją społeczną, presją wydajności i uprzedzeniami ze względu na płeć w tradycyjnie zdominowanym przez mężczyzn miejscu pracy.

"Wprowadzenie naszych programów różnorodności, równości i integracji zostało bardzo dobrze przyjęte w całej organizacji i miało pozytywny wpływ na naszych pracowników" - powiedziała Irena Kyprianidou, Group HR ESG Officer, BSM.

"BSM zasługuje na nasze gratulacje za te inicjatywy, które oddają ducha tego, jak wspieranie i inwestowanie w ludzi przynosi dywidendy wykraczające poza zyski finansowe" - powiedział Phil Parry, prezes Spinnaker Global. "Programy te są przykładem wizji, jakiej potrzebujemy w branży morskiej, aby wspierać różnorodność, integrację i bezpieczeństwo".

"Zapewnienie wsparcia dla rozwoju osobistego i zawodowego, szczególnie dla marynarzy, jest istotnym elementem zachęcania większej liczby kobiet do żeglugi" - powiedział Julian Bray, redaktor Tradewinds, który pomagał jury konskursowemu. "To, co osiągnęło BSM, wygląda na prosty proces, ale zaangażowanie wymagane do wprowadzenia go w życie zasługuje na pochwałę".

W konkursie, sponsorowanym przez dostawcę usług szkoleniowych Mintra, wyróżniono również Navigator Gas za inicjatywę networkingową "Coffee Roulette", Pacific Basin za ulepszenie rozwiązań dotyczących urlopów macierzyńskich oraz Teekay za program "50 lat, 50 historii".

rel (Spinnaker)

Fot.: Spinnaker

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8874 3.966
EUR 4.2524 4.3384
CHF 4.3964 4.4852
GBP 5.066 5.1684

Newsletter