Żegluga

Od 1 maja 2024 r. nowym dyrektorem operacyjnym ds. floty i częścią zespołu zarządzającego grupą Stena Line zostaje Dennis Tetzlaff – poinformowała 30 bm. w komunikacie spółka Stena Line.

Dennis Tetzlaff rozpoczyna swoją nową rolę z bogatym doświadczeniem, które zdobył w ciągu ostatnich dwóch dekad. Pracował w różnych rolach w branży żeglugowej i wycieczkowej. Ostatnio w TUI Cruises pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacji flotowych i budowy nowych statków.

- Jestem bardzo zadowolony, że mogę powitać Dennisa w zespole Stena Line. Jego bogata wiedza z naszej branży oraz zdolności przywódcze i ciekawość stanowią wartość dodaną, która jest niezbędna, aby nasza firma kontynuowała swój dynamiczny rozwój przez kolejne lata – stwierdził Niclas Mårtensson, CEO Stena Line.

Dennis Tetzlaff ukończył studia z zakresu nauk morskich i transportu morskiego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Emden/Leer w Niemczech. Jednak karierę na morzu rozpoczął już w wieku 20 lat, gdy zaczął pracować jako kadet pokładowy na kontenerowcu na Karaibach. Po ukończeniu studiów powrócił do pracy na kontenerowcach, a następnie dołączył do niemieckiej linii wycieczkowej AIDA Cruises, gdzie awansował od drugiego oficera do pierwszego kapitana.

Z firmy AIDA przeszedł do TUI Cruises, gdzie pracował jako Senior Head of Nautical Operations i Director Nautical Fleet & Health, i gdzie następnie powierzono mu stanowisko Vice President Fleet Operations & Newbuild. Dennis wyjaśnia, że do Stena Line przyciągnęła go wizja i wartości firmy, a także szeroki zakres jej działalności.

- Podoba mi się fakt, że Stena Line nie oferuje tylko jednej usługi lub produktu. Cel bycia zaufanym łącznikiem między ludźmi, miejscami i społeczeństwami bardzo mi odpowiada i nie mogę się doczekać, aby zacząć pracę i dowiedzieć się więcej - mówi Dennis Tetzlaff.

Dennis zastąpi Iana Hamptona, który pozostanie w Stena Line i skoncentruje się na nowych przedsięwzięciach biznesowych.

rel (Stena Line)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0598 4.1418
EUR 4.3318 4.4194
CHF 4.5524 4.6444
GBP 5.142 5.2458

Newsletter