Żegluga

W czwartek rząd USA przyznał stanowi Maryland 60 milionów dolarów federalnej pomocy nadzwyczajnej w odpowiedzi na zawalenie się mostu Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore, Koszty odbudowy mostu mogą wzrosnąć do 2 miliardów dolarów, prognozują urzędnicy federalni.

Most zawalił się we wtorek wcześnie rano po tym, jak ogromny frachtowiec towarowy, który stracił moc, wbił się w jego konstrukcję.

Gubernator Maryland Wes Moore wnioskował w piątek o 60 milionów dolarów, a Federalna Administracja Autostrad Departamentu Transportu USA zatwierdziła tę prośbę w ciągu kilku godzin.

Takie finansowanie zwykle zajmuje kilka dni, ale prezydent Joe Biden powiedział we wtorek reporterom, że polecił rządowi federalnemu „poruszyć niebo i ziemię”, aby szybko odbudować most, poinformował Reuters.

Środki te służą jako zaliczka na poczet kosztów początkowych, a dodatkowe fundusze z programu pomocy w sytuacjach kryzysowych zostaną udostępnione w miarę kontynuacji prac – oznajmił Departament Transportu.

Wstępne szacunki kosztów odbudowy, które najprawdopodobniej pokryje rząd federalny, wynoszą 600 milionów dolarów, podała firma IMPLAN zajmująca się analizą programowania ekonomicznego.

Jednak urzędnicy federalni powiedzieli, że koszty mogą wzrosnąć do co najmniej 2 miliardów dolarów, przekazał Reuters.

+1 kolizja z mostem
Coraz wyrazniej widac blad pilotow/oczywiscie odpowiada kapitan/.nawet ,gdyby byla awaria maszyny ,to przy takiej inercji tej wielkosci statku ,musialoby byc duzo czasu,zeby stracil sterownosc .czyli byl czas skierowanie statku na brzeg ,anie most.rzucanie kotwicy ,przy takiej predkosci i inercji to brak kwalifikacji/czyli rzucajac kotwice przed uderzeniem w most ,pozbawili sie sterownosci , ale NIE BYLI W DRODZE !
29 marzec 2024 : 09:13 Henryk Nowicki | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9281 4.0075
EUR 4.2235 4.3089
CHF 4.3078 4.3948
GBP 4.9363 5.0361

Newsletter