Żegluga

Po zderzeniu dwóch statków, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w pobliżu Bornholmu, nurkowie znaleźli zwłoki marynarza - poinformowała w poniedziałek Szwedzka Administracja Morska.

Duńska szalanda (barka do przewozu urobku pogłębiarek) Karin Hoy przewróciła się do góry dnem w cieśninie między Bornholmem a szwedzkim miastem Ystad.

Na zwłoki marynarza natknęli się nurkowie, którzy przeszukali kadłub. Według służb ratowniczych szanse na odnalezienie drugiego mężczyzny żywego są niewielkie.

Prokuratura w Malmö poinformowała po południu o zatrzymaniu dwóch marynarzy z brytyjskiego statku Scott Carrier, obywateli Wielkiej Brytanii oraz Chorwacji, podejrzanych o "kierowanie jednostką pod wpływem alkoholu" oraz "rażące zaniedbania w ruchu morskim".

Według wstępnych informacji w poniedziałek nad ranem podczas mgły 90-metrowy brytyjski statek staranował na Bałtyku 55-metrowy frachtowiec z dwoma Duńczykami na pokładzie. W wyniku zderzenia mniejsza jednostka przewróciła się do góry dnem. Brytyjski statek wyszedł bez szwanku i znajduje się obecnie w porcie w Ystad.

Niektóre źródła mówiły w poniedziałek po południu o zakończeniu akcji poszukiwawczo-ratowniczej.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.946 4.0258
EUR 4.2735 4.3599
CHF 4.4826 4.5732
GBP 4.9916 5.0924

Newsletter