Żegluga

Navtor otworzył 20 września nowe biuro w Gdańsku, mające przyspieszyć opracowywanie rozwiązań opartych na chmurze i sztucznej inteligencji dla klientów poszukujących - jak to określono - "coraz bardziej zintegrowanego podejścia do optymalizacji osiągów i e-nawigacji".

Firma z branży technologii morskich, która dostarcza produkty i usługi służące już na ponad 7000 statkach na całym świecie, wykorzystuje lokalne zasoby talentów IT (informatycznych), które są już doceniane przez takie firmy działające w Trójmieście, jak Amazon, Boeing czy Intel i dodaje Gdańsk do swojej istniejącej sieci centrów opracowywania oprogramowania w Houston, Sankt Petersburgu i w norweskim Egersund.

Prezes Navtor Tor Svanes postrzega to posunięcie jako kontynuację ewolucji firmy, która tworzy dalekosiężne portfolio produktów zbudowane na fundamentach swojego know-how w zakresie nawigacji elektronicznej i inteligentnej żeglugi.

"Naszą wizją było zawsze wykorzystanie zwiększonej wydajności, bezpieczeństwa, przejrzystości i kontroli, które oferujemy klientom dzięki naszym innowacjom w zakresie e-nawigacji, i przełożenie tego na szersze, zintegrowane rozwiązanie w zakresie inteligentnej żeglugi" - komentuje Svanes.
"Na początku tego roku, kiedy wprowadziliśmy na rynek aplikację do zarządzania flotą NavFleet i przejęliśmy firmę Tres Solutions z Houston, ogłosiliśmy nasze wejście na arenę optymalizacji wydajności.
Jest to obszar, w którym widzimy ogromny potencjał - zarówno dla nas samych, jak i dla naszych klientów - wykorzystując nasz unikatowy cyfrowy ekosystem, który płynnie łączy statki, ląd i całe organizacje, aby uwolnić moc danych i napędzać podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.
Wkroczenie do Polski należy postrzegać w tym kontekście: stworzenie światowej klasy zespołu programistów, który będzie dostarczał światowej klasy, zintegrowane i prawdziwie transformacyjne rozwiązania."

Navtor zatrudnił doświadczonego inżyniera oprogramowania morskiego Jacka Maszotę, który poprowadzi biuro jako country manager. Będzie on teraz budował zespół programistów w mieście, które łączy talent cyfrowy z morskim dziedzictwem i rozumieniem morza.

"Ambicje firmy Navtor były jasne od naszego pierwszego spotkania" - wyjaśnia Maszota. "Firma jest już numerem jeden w e-nawigacji i ma na celu powtórzenie tego sukcesu w optymalizacji wydajności i dać klientom pełny obraz i zrozumienie operacji morskich i biznesu.
Osobiście postrzegałem to jako wyjątkową okazję i z niecierpliwością czekam na zbudowanie zespołu, który pomoże zrealizować ten potencjał" - mówi Jacek Maszota.

Dyrektor techniczny Navtor Anders Holme mówi, że firma szybko rozwija zarówno swoją ofertę produktową, jak i zespół techniczny, zatrudniając 15 nowych pracowników tylko w ciągu ostatniego roku. Inwestycja w Polsce, jak mówi, jest częścią starannie zorganizowanej strategii wzrostu:
Polski zespół będzie się koncentrował na opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań chmurowych (opartych na usłudze Microsoft Azure) oraz wspomaganych sztuczną inteligencją narzędzi do monitorowania i wspierania decyzji.

Pakiet produktów Navtor obejmuje innowacje, takie jak cyfrowa tablica map NavStation, narzędzie do zarządzania flotą i optymalizacji wydajności NavFleet, unikalne oprogramowanie Passage Planning (planowania podróży), a także cyberbezpieczną bramę danych NavBox.

Firma z siedzibą w Norwegii, tradycyjnie znana ze swojej oferty opartej na ENC, obecnie dostarcza produkty i usługi klientom w ponad 60 krajach na całym świecie.

rel (Navtor)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter