Żegluga

Kiedy kadetka Magdalena Pieniążek i jej prawdziwa miłość Bartosz Cenarski wypłynęli w morze, oboje na różnych gazowcach LNG armatora Flex LNG, spodziewali się, że czeka ich wielomiesięczna rozłąka. Nadarzyła się jednak nieoczekiwana okazja do nieco wcześniejszego, przelotnego, spotkania.

Chorwacki kapitan gazowca LNG Flex Artemis (zbud. w 2020 r.), na którym pracuje Cenarski, postanowił umożliwić "spotkanie" zakochanym. Pod koniec czerwca, po tym, jak statek zatrzymał się przy wyspie Reunion celem podmiany załogi, mijał go, z Magdaleną na pokładzie, siostrzany Flex Constellation (zbudowany w 2019 r.), który płynął z ładunkiem do Chin.

Chorwacki kapitan Nenad Martinovic dokonał niewielkiej, autoryzowanej przez armatora, zmiany kursu, by umożliwić młodej parze romantyczne, choć odbywające się na odelgłość mijających się bezpiecznie statków, spotkanie.

Dwoje młodych kadetów, czyli przyszłych oficerów marynarki handlowej, którzy poznali się na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, mogło zobaczyć się przez chwilę przez lornetkę. Było machanie flagami, dźwięki syren okrętowych i radość załogi na mostku, która razem z parą świętowała to spotkanie na odległość.

Załoga jest dumna i dodatkowo zmotywowana, a nasi młodzi kadeci są szczęśliwi - powiedział lokalnym chorwackim mediom kapitan Nenad Martinovic. - Rodzina, przyjaciele i koledzy, zarówno na pokładzie, jak i w biurze, czynią nas lepszymi. To jest nasz sposób, sposób Flex LNG - powiedział.

Flex LNG to armator gazowców LNG kontrolowany przez magnata żeglugowego, jednego z najbogatszych ludzi w Norwegii - Johna Fredriskena.

Romantyczna historia polskich kadetów prezentowana była m.in. w codziennej prasie głównego nurtu w Chorwacji i w znanym, fachowym, żeglugowym serwisie informacyjnym międzynarodowego zasięgu.

AL, na podst. TradeWinds News

Fot.: Flex LNG; Flex LNG @ YouTube

Kapitan Nenad Martinovic
Gazowiec Flex Artemis
Kapitan Nenad MartinovicGazowiec Flex Artemis

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter