Żegluga

Włoski armator zaktualizował ofertę rejsów wycieczkowych na drugą połowę 2021 roku i 2022 rok, wprowadzając nowości na Morzu Śródziemnym i Karaibach oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Ameryce Południowej. Od wiosny 2022 roku trzy najbardziej innowacyjne statki we flocie – Costa Firenze, Costa Toscana i Costa Smeralda, będą oferować rejsy po Morzu Śródziemnym.

Po rozpoczęciu sezonu na Morzu Śródziemnym, Costa Cruises ogłasza ważne aktualizacje rejsów na sezon 2022, obejmujący również drugą połowę bieżącego roku. Główne zmiany dotyczą trzech najbardziej innowacyjnych statków włoskiego armatora: Costa Firenze, Costa Toscana i Costa Smeralda.

Costa Firenze, najnowszy statek we flocie Costa, inspirowany florenckim renesansem, wyruszy w rejs 4 lipca z Savony i do końca listopada 2021 roku będzie pływał po Morzu Śródziemnym. W sezonie zimowym 2021/22 statek wypłynie z Dubaju na rejsy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie i Katarze, oferując także wycieczki na Expo 2020 w Dubaju. Od kwietnia 2022 roku Costa Firenze powróci do Europy z tygodniowymi rejsami we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Obecność włoskiego armatora na Morzu Śródziemnym podkreśli także Costa Toscana – nowy „zielony" statek zasilany skroplonym gazem ziemnym. Statek obecnie jest w budowie ale już w grudniu tego roku wypłynie na morze. Przez cały rok 2022 Costa Toscana będzie pływała w siedmiodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego. Dzięki temu będzie możliwe odwiedzenie w czasie jednych wakacji dwóch hiszpańskich destynacji: wiosną Barcelony i Walencji oraz latem – Ibizy i Walencji. W sezonie zimowym 2021/22, flagowy statek Costa Smeralda zastąpi swoją siostrę Costa Toscana w Ameryce Południowej, a następnie powróci na Morze Śródziemne na rejsy we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Oferta Costy na pozostałą część tego roku i cały przyszły rok jest bardzo urozmaicona i solidna. Dzięki wielu pozytywnym opiniom i prośbom, które otrzymaliśmy po wznowieniu rejsów, wprowadziliśmy ulepszenia i uzupełniliśmy programy. Kontynuujemy nasz plan stopniowego, rozłożonego w czasie restartu rejsów w wciąż zmieniającej się sytuacji pandemii. Dzięki takiemu podejściu oferujemy gościom spędzenie wspaniałych wakacji na najnowocześniejszych statkach, ze światowej klasy obsługą, gastronomią i spa. Od maja 2022 roku po Morzu Śródziemnym po raz pierwszy będą pływać aż trzy nasze najbardziej innowacyjne statki, aby zapewnić gościom naprawdę wyjątkowe wakacje - powiedział Mario Zanetti, prezes Costa Cruises.

Zimą 2021/22 programy Costa Cruises zostaną uzupełnione o cztery dodatkowe statki. Costa Diadema wypłynie 26 września z Savony, oferując długie rejsy po Turcji i Grecji lub Hiszpanii i Portugalii. Od grudnia będzie pływać także na Karaibach na trzech różnych trasach, odkrywając najpiękniejsze karaibskie wyspy. Costa Fascinosa powróci na morze 23 września, wypływając z Savony na 10-dniowe rejsy do Lizbony. Zimą będzie pływać po Ameryce Południowej. Do 8 stycznia 2022 roku Costa Deliziosa będzie kontynuowała swój program rejsów po wschodniej części Morza Śródziemnego. Następnie wyruszy w rejs dookoła świata. Costa Luminosa, obecnie obsługująca wschodnią część Morza Śródziemnego, będzie pływać na dwutygodniowe rejsy na Wyspy Kanaryjskie lub do Izraela.

W sezonie 2022 po Morzu Śródziemnym będzie pływało sześć statków Costa: Costa Firenze, Costa Smeralda i Costa Toscana po zachodniej części Morza Śródziemnego oraz Costa Deliziosa, Costa Luminosa i Costa Pacifica – po wschodniej stronie Morza Śródziemnego. Cztery dodatkowe statki – Costa Diadema, Costa Fascinosa, Costa Favolosa i Costa Fortuna – będą pływać po wodach Europy Północnej, zatrzymując się w miastach bałtyckich i przy norweskich fiordach.

Wszystkie aktualizacje programów Costa Cruises będą stopniowo udostępniane w systemach rezerwacyjnych w ciągu najbliższych tygodni. Armator skontaktuje się z klientami, których rejsy zostały zmienione oraz biurami podróży, aby przekazać szczegóły.

rel (Costa Crociere)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter