Żegluga

21 czerwca 2021 na wodach Motławy odbędzie się Premiera Pierwszego Śródlądowego Pasażerskiego Katamaranu Wodorowego, owocu pracy Centrum Naukowo-Badawczego S.C. z siedzibą w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców całego Trójmiasta oraz wszystkich odwiedzających Gości na darmowe Rejsy po Motławie. Krótkie, ogólnodostępne Rejsy zaplanowane są w godz. 17:00-19:00.

O ile Miasto Gdańsk zajmie odpowiednie stanowisko, ekologiczne Katamarany Wodorowe gotowe są poprowadzić miejskie linie tramwaju wodnego na trasach Gdańsk – Sobieszewo oraz Gdańsk – Brzeźno.

Najnowszy model - Holiday Boat Sun Deck 39 H2 jest innowacyjną, w pełni ekologiczną jednostką napędzaną czystym wodorem, nieemitującą żadnych spalin - wyłącznie czystą wodę. Dodatkowo wykorzystany na statku napęd, w ciągu roku oczyszcza taką ilość powietrza, jaka potrzebna jest dla 4 dorosłych osób.

Poza aspektem ekologicznym, jednostka jest w pełni przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową, w tym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim - szczególnie do organizowania rejsów rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych oraz pacjentów onkologicznych. Dzięki autorskim i opatentowanym systemom Katamaran jest w 100% niezatapialny, a zamontowany w nim profesjonalny system klimatyzacji i ogrzewania sprzyja pracy całorocznej. Statek przygotowany jest do użytku nawet 24h/dobę, również jako zapewniające pełną dyskrecję miejsce spotkań biznesowych na najwyższym szczeblu oraz w pełni autonomiczny klub nocny czy dyskoteka.

Dowiedz się więcej na: hbgdansk.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3589 4.4469
EUR 4.6016 4.6946
CHF 4.4852 4.5758
GBP 5.4425 5.5525

Newsletter