Żegluga

Historia firmy sięga 1921 roku, kiedy to 21-letni Egon Oldendorff został wspólnikiem w niewielkiej hamburskiej firmie żeglugowej, noszącej nazwę Lillienfeld & Oldendorff.

Z lokalnego zakładu, zajmującego się handlem drewnem na Morzu Bałtyckim, Oldendorff został jednym z największych armatorów i operatorów statków typu drybulk na świecie. Zróżnicowana flota, składająca się z ok. 750 masowców, międzynarodowy zespół składający się z niemal 4500 pracowników z 60 krajów, 20 biur na całym świecie i 10 punktów przeładunkowych - to wszystko składa się na codzienny sukces firmy i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów.

W tym roku obchodzimy 100-lecie działalności

Jako przedsiębiorstwo specjalizujące się w transakcjach typu spot, kontraktach przemysłowych i przeładunkach offshore, w pełni koncentrujemy się na logistyce ładunków masowych. Każdego roku nasza flota transportuje około 330 mln ton ładunków.

Stosowane przez nas rozwiązania przeładunkowe umożliwiają naszym klientom korzystanie z większych statków na długich trasach, co przekłada się na oszczędności frachtowe.

Przeładowujemy ładunki dla klientów w Zatoce Arabskiej, dla elektrowni w Turcji, Bangladeszu i Wietnamie, boksyt oraz wiele innych towarów w naszych hubach przeładunkowych w Trynidadzie i Wietnamie Południowym.

Z nami Twój ładunek i Twoja firma są bezpieczne

Oldendorff Carriers mając świadomość potrzeby zwiększenia wysiłków na rzecz ochrony środowiska, od 2013 roku zainwestował już 3 mld dolarów na rzecz 100 nowych, ekologicznych statków, wyposażonych w silniki minimalizujące emisję dwutlenku węgla. Obecnie ponad 95% floty Oldendorff, a także większość czarterowanych statków, to jednostki ekologiczne – powiedział Peter Twiss, dyrektor generalny Oldendorff Carriers, dodając, że do 2050 roku będzie dążyć do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla.

Nieustannie poszukujemy wykwalifikowanych pracowników. Jeśli jesteś zainteresowany karierą w Oldendorff Carriers, odwiedź naszą stronę.

1 1 1 1

Newsletter