Żegluga

W piątek, 30 kwietnia chemikaliowiec Agath należący do szczecińskiego armatora oparł się dziobem o północny brzeg Kanału Kilońskiego na jego 20 kilometrze. 83-metrowy statek doznał niewielkich uszkodzeń.

Według policji w Itzehoe, urządzenie sterowe statku, który zmierzał do Brunsbüttel, nagle przestało reagować i nie można było już zmienić kursu. Przyczyną była prawdopodobnie nieprawidłowość w sygnale do maszyny sterowej. Nawet komenda "cała wstecz" nie zapobiegła już zderzeniu z brzegiem. Doszło do niewielkich uszkodzeń statku. Według kapitana, wkrótce po incydencie, ster znów działał bez zarzutu.

Początkowo Stowarzyszenie Ubezpieczeń od Odpowiedzialności Cywilnej Pracodawców w Transporcie i Branży Transportowej zarządziło zakaz dalszej podróży do czasu potwierdzenia klasy, jednak niedługo po zdarzeniu statek wznowił podróż i dotarł już (dzisiaj, tj. 5 maja) do portu Eastham w Wielkiej Brytanii.

AL, rel (Polizeidirektion Itzehoe)

Fot.: Piotr B. Stareńczak

+8 Kanal
"Starym"amaranthem o malo co bramy w sluzie nie wystawilismy,dawne dzieje.
05 maj 2021 : 17:31 wesoly romek | Zgłoś
+8 Bez zmian
Starym Amonithem też przywaliliśmy, najpierw wchodząc z Zat.Meklemburskiej i drugi raz wychodząc na Północne. Przy drugim razie już nas nie wypuścili i było dochodzenie. Tylko że tam nie było problemu ze sterem a z przesterowaniem śruby nastawnej. Widzę, że kondycja tych statków nie zmienia się na lepsze.
05 maj 2021 : 17:47 Donpedro | Zgłoś
-21 Polski?
Polski a napisy jakieś nie nasze na statku,ktoś tu bzdury pisze a może już w naszym języku nic nie można pisać ani śpiewać jak to jest w radio i TV gdzie od rana do wieczora bełkot angloamerykański,kierowca tira w opowieści powiedział że wie kiedy wjechał do Polski słyszy tylko angielskie piosenki z przerwami na reklamy ,smutne ale prawdziwe
06 maj 2021 : 04:15 Ryza | Zgłoś
-15 słowem piosenki
Głupia duma narodowa i kompleksy od stuleci.
06 maj 2021 : 12:41 kobuz | Zgłoś
+12 Masakra
po prostu stary na Agacie pozazdrosci steremu na Ever Given i tez chcia zablokowac jakis kanal :)
06 maj 2021 : 05:10 Adam007 | Zgłoś
+3 Polski
Z Cypryjska bandera
06 maj 2021 : 07:14 Chopek Roztropek | Zgłoś
+2 On
Może i firma chciałaby działać pod polskim drugim rejestrem, gdyby takowy był, jak na przykład mają czy to Niemcy czy Norwedzy. Niestety w Polsce nie ma czegoś takiego (szkoda).
Nsjprostzsza więc droga to rejestry tanich bander.
10 maj 2021 : 05:54 Mario mar | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter