Żegluga

W ramach Warszawskich Linii Turystycznych 2021 ogłosiliśmy przetarg na przeprawy promowe przez Wisłę - poinformował rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert. Dodał, że promy będą kursowały od maja do września w czterech miejscach i zrealizują łącznie prawie osiem tysięcy rejsów.

Rzecznik stołecznego ZTM-u przekazał, że ogłoszony przetarg na przeprawy promowe przez Wisłę związany jest z trzynastym sezonem Warszawskich Linii Turystycznych.

Poszukujemy armatora, który będzie realizował przeprawy promowe w czterech miejscach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa, Bulwar Grzymały Sokołowskiego – Stadion Narodowy, Podzamcze Fontanny – ZOO i Nowodwory – Łomianki - wyliczył Kunert.

Promy będą łączyły brzegi Wisły od 1 maja do 26 września. W maju, czerwcu i wrześniu będą pływały w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz 1 i 4 czerwca i będą realizowały 30 rejsów dziennie. Na lipiec i czerwiec planowane są codzienne rejsy, przy czym w dni robocze będzie ich 14 (w przypadku promu łączącego Nowodwory z Łomiankami – 7 rejsów), a w soboty i niedziele po 30 - tłumaczył.

Wskazał, że promy będą wyposażone w zadaszone miejsca siedzące dla pasażerów oraz stojaki dla rowerów.

Zaznaczył również, że uruchomienie Warszawskich Linii Turystycznych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i obowiązujących przepisów.

Obecnie – w związku z epidemią koronawirusa – nie obowiązują żadne ograniczenia dla żeglugi śródlądowej. Na bieżąco zapoznajemy się z wydawanymi przez rząd komunikatami i rozporządzeniami - podkreślił.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać dokumenty do 7 kwietnia do godziny 11 - dodał.

Więcej informacji o przetargu znajduje się na stronie internetowej www.ztm.waw.pl/przetargi.

Autor: Bartłomiej Figaj

+3 Rozwiązanie problemu
Polecam ekologiczne tratwy. Z palet. Z EUropalet. Magistrat stolYcy (pisownia zamierzona) ma w tym względzie pewne doświadczenie.
30 marzec 2021 : 13:21 Flisak | Zgłoś
-1 Doswiadczenie ma
W wylewaniu fekali do Wisly!!
30 marzec 2021 : 15:44 Chopek Roztropek | Zgłoś
0 zawsze wygrywa jeden taki
a i tak albo nie ma wody albo się trafi "janówka"...
31 marzec 2021 : 05:46 huncwot pokładowy | Zgłoś
-2 żegluga
... no i jest żegluga a mówią, że okrętownictwo upadło...
31 marzec 2021 : 10:24 wacwac | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter