Żegluga

W niedzielę do portu hiszpańskiego dotarł pierwszy statek wycieczkowy od czasu wybuchu epidemii koronawirusa w tym kraju. 110-metrowa jednostka śródlądowa przypłynęła z Francji w ramach rejsu wzdłuż brzegów Andaluzji.

Jak potwierdziły władze portu w Huelva, na południu Hiszpanii, przyjęty w niedzielę statek to pierwsza tego typu jednostka pływająca z zagranicznymi turystami, którym pozwolono zejść na ląd.

Według agencji Europa Press kilkudziesięciu turystów, którzy przybyli rzecznym statkiem wycieczkowym La Belle de Cadix, to w większości obywatele Francji. Po południu przybyszom pozwolono zejść na brzeg i zwiedzić zabytkowe śródmieście Huelvy.

Pilar Miranda z kierownictwa władz portu w Huelvie poinformowała, że lokalne władze udały się na spotkanie z kapitanem, któremu wręczono pamiątkowy dokument, potwierdzający, że kierował on pierwszym statkiem, który po usunięciu restrykcji przypłynął do hiszpańskiego portu.

Miranda stwierdziła, że wierzy, iż śladem La Belle de Cadix należącego do francuskiego armatora Croisi Europe przypłyną niebawem do Hiszpanii kolejne statki z turystami.

Tego typu działania, odwaga i zaangażowanie mogą nam wspólnie pomóc w przezwyciężeniu lęków oraz kryzysu spowodowanego koronawirusem - stwierdziła przedstawicielka hiszpańskiego portu.

Wprawdzie po wprowadzeniu w połowie marca stanu zagrożenia epidemicznego w Hiszpanii, zakończonego pod koniec czerwca, do brzegów tego kraju dobijały wycieczkowce, ale zdarzało się to sporadyczne i tylko w celu pozostawienia hiszpańskich obywateli lub hospitalizacji zakażonych osób.

Marcin Zatyka

Fot.: Port Huelva

Wycieczkowiec śródlądowy La Belle de Cadix
Wycieczkowiec śródlądowy La Belle de Cadix
+1 brawo
Hizpanie znowu pierwsi.W nowej rzeczywistości może to być prownywalne z odkryciem Ameryki.
08 wrzesień 2020 : 05:14 Walenty | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0598 4.1418
EUR 4.3318 4.4194
CHF 4.5524 4.6444
GBP 5.142 5.2458

Newsletter