Żegluga

W połowie przyszłego roku na jeziorze Jamno ma pojawić się nowy statek. Jednostka zabierze na pokład więcej pasażerów, którzy będą podróżowali w bardziej komfortowych warunkach.

Projekt, budowę i dostawę łodzi dofinansuje zachodniopomorski urząd marszałkowski z puli funduszy unijnych – poinformowały w czwartek służby prasowe zachodniopomorskiego marszałka. Podpisanie umowy w tej sprawie zaplanowano w najbliższy piątek.

Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie zdecydował o zaprojektowaniu, wybudowaniu i dostarczeniu nowej jednostki pływającej o napędzie hybrydowym wraz z urządzeniem do wodowania oraz wyciągania statku na brzeg – wynika z informacji urzędu. Łódź pomieści 110 pasażerów. Obsługiwać będzie linię Koszalin-Mielno od przystani Jamno do przystani Unieście I i II.

Dzięki nowej jednostce zwiększy się częstotliwość rejsów; obecnie pływa tam tylko jeden statek dla 60 osób. Dwukrotnie dłuższy będzie także okres, w którym jednostka będzie na wodzie; pomiędzy majem, a wrześniem.

Koszt inwestycji oszacowano na 3,6 mln zł. Urząd marszałkowski z unijnych funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 dołoży ponad 2 mln zł.

Prace nad przedsięwzięciem rozpoczęły się pod koniec stycznia br. Ogłoszono przetarg obejmujący projekt, wykonanie i dostarczenie statku oraz urządzenia transportowego. Jednostka ma być gotowa do obsługi pasażerów do połowy 2021 r.

autor: Kacper Reszczyński

+2 Na Zalew Wiślany.
Coś takiego na trasie z Elbląga do Krynicy Morskiej by się przydało. Tyle , że tamtejszy Urząd Marszałkowski chyba zapomniał o tych miejscowościach.
07 sierpień 2020 : 09:36 Arnie Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: