Żegluga

P&O Cruises UK sprzeda zbudowany w 2000 roku statek wycieczkowy Oceana. Właściciel marki i zarazem największy na świecie operator wycieczkowców Carnival Corporation & plc planuje w ciągu najbliższych miesięcy jeszcze sześć takich transakcji - informuje serwis Trade Winds.

Wycieczkowiec Oceana (wcześniej Ocean Princess) został zbudowany w stoczni Fincantieri, w Monfalcone we Włoszech. Ma 261,3 m długości, 32,25 m szerokości i pływa z prędkością maksymalną 21 węzłów. Jego pokłady mieszczą 2272 pasażerów i 889 osób z załogi. To statek siostrzany jednostek Sea Princess, Sun Princess i Pacific Explorer, należących do klasy "Sun".

Do floty P&O Cruises UK należą jeszcze takie jednostki, jak Aurora (2000 r.), Arcadia (2005 r.), Ventura (2008 r.), Azura (2010 r.) i Britannia (2005 r.).

Inna transakcja właściciela

Właściciel marki, Carnival Corporation & plc sprzedał także zbudowany w 1996 roku statek wycieczkowy Costa Victoria stoczni Piombino Industrie Marittime (PIM) we Włoszech. Statek pływający w barwach Costa Cruises zostanie teraz poddany recyklingowi.

Informację tę w mediach społecznościowych potwierdzał burmistrz Piombino - Francesco Ferrari. Uważał, że port i stocznia w tym mieście mają wielki potencjał, aby przyczynić się do ożywienia gospodarczego miasta po pandemii COVID-19. PIM, należący do San Giorgio del Porto Group, ma zamiar stać się centrum ekologicznego recyklingu statków zgodnie z przepisami UE.

Opóźnienia w dostawach

Pandemia koronawirusa spowodowała także opóźnienia w dostawie trzech statków, które miały być przekazane w tym roku armatorowi P&O Cruises UK przez stocznie Meyer Werft w Niemczech, Fincantieri we Włoszech oraz Meyer Turku w Finlandii.

Carnival Corporation jest największym na świecie operatorem wycieczkowców, dysponuje 10 brandami firm cruisingowych w Stanach Zjednoczonych, Australii, Azji i Europie (Carnival Cruise Line, Fathom, Holland America Line, Princess Cruises, Seabourn, AIDA Cruises, Costa Cruises, Cunard, P&O Cruises (Australia) and P&O Cruises). W sumie firmy te eksploatują 101 jednostek, odwiedzających aż 700 portów na całym świecie. W latach 2016-2022 grupa Carnival Corporation wzbogaci się o 18 nowych jednostek.

AL, na podst. Trade Winds

0 to szansa
dla Gróbarczyka, szybko kupić i przebudować na prom dla PŻB ...:(
09 lipiec 2020 : 10:09 gxc Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1