Żegluga

Prom z 50 pasażerami na pokładzie zatonął w poniedziałek na rzece Buriganga w pobliżu stolicy Bangladeszu, Dhaki, po zderzeniu z innym statkiem. Służby ratunkowe wydobyły dotąd 27 ciał - poinformował wiceszef Służby Pożarniczej i Obrony Cywilnej Debaszisz Bardhan.

Nie wiadomo, jaki jest los pozostałych pasażerów. Akcja ratunkowa wciąż trwa - powiedział agencji EFE inspektor policji Lutfar Rahman.

Nie wiemy dokładnie, ilu pasażerów znajdowało się faktycznie na pokładzie - przyznał Debaszisz Bardhan. Zlokalizowaliśmy już prom i tylko to mogę potwierdzić. (...) Ofiar może być znacznie więcej - powiedział. Dodał, że w akcji ratunkowej uczestniczy też policja rzeczna.

Associated Press sugeruje, że na pokładzie mogło się znajdować nawet 100 pasażerów.

Prom przewoził pasażerów udających się do stolicy kraju z dystryktu Munszigondźo w środkowej części Bangladeszu. O godz. 10 czasu lokalnego (godz. 5 w Polsce), został staranowany przez inny statek pasażerski, w rezultacie czego wywrócił się i zatonął.

Rzeka Buriganga płynie wzdłuż południowo-zachodnich obrzeży Dhaki. Jej średnia głębokość wynosi 7,6 metra, ale są odcinki, gdzie jest głęboka na 18 metrów. Rzeka należy do najbardziej zanieczyszczonych w całym kraju.

Na początku dekady w Bangladeszu często dochodziło do wypadków statków pasażerskich lub promów w związku z ich przeciążeniem i niedoświadczeniem załogi. Zwiększone kontrole i nowe przepisy ograniczyły nieco liczbę wypadków. Przyczyniły się też do tego lepsze warunki pogodowe w ostatnich latach - zauważa agencja EFE. 

mars/ akl/

0 Promy , kolej , autobusy
Pchaja do oporu, potem nie wiedza ilu ludzi bylo na pokladzie , Indie, Psakistan itd itd
30 czerwiec 2020 : 12:28 Miroslaw | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter