Żegluga

Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony, mimo że Rosja zrobi wszystko, by go zablokować - oświadczył minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Jego zdaniem, „można połączyć” działania Rosji z deklaracjami jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich.

Rosja zrobi wszystko, żeby tę inwestycję zablokować. Najgorszym rozwiązaniem jest to, że przy użyciu polskiego kandydata, bo to wszystko w jakąś jedną całość można połączyć - oświadczył we wtorek Gróbarczyk w Polskim Radiu 24. Odniósł się w ten sposób do deklaracji Rafała Trzaskowskiego, który ogłosił, że jeśli zostanie prezydentem, wstrzyma budowę przekopu.

Rosja chce zablokować tę inwestycję z takiego powodu, że to bardzo duże wzmocnienie dla Polski Wschodniej i alternatywa dla naszych wschodnich sąsiadów - powiedział minister.

Jak zapewnił, „inwestycja nie jest zagrożona”, a prace trwają zgodnie z harmonogramem.

W poniedziałek, w przesłanym PAP komunikacie minister Gróbarczyk stwierdził, że deklaracja Rafała Trzaskowskiego dotycząca zatrzymania budowy przekopu Mierzei Wiślanej jest szkodliwa i godzi w bezpieczeństwo państwa.

wkr/ pad/

 
+4 Wstrzyma budowe?
Zaleje zalew wislany fekaliami jak ostatnio wisle??
26 maj 2020 : 08:27 Tallboy | Zgłoś
+17 Nie zostanie prezydentem
Po tej Jego deklaracji już nie zagłosuję za PO, sorki, ale te deklaracje polityczne nie mają nic wspólnego z polską racją stanu. Jak taki mądry to niech zemrze politycznie z ręką w nocniku!
26 maj 2020 : 08:37 Pies na buraki | Zgłoś
-25 Popieram!
Brawo Trzaskowski nalezy zatrzymac ten chocholi taniec pislamu. Zalew Wislany nie ma znaczenia militarnego we wspolczesnej obronie kraju. Ma duze znaczenia jako rezerwat dzikich ptakow dla calej Europy.
Taka sluze to Imperium Zla rozwala jedan torpeda i to w czasie zimowego sztormu z polnocnym wiatrem I mamy zalane Zulawy i port podmorski Elblag. Nasze okrety maja za duze zanurzenie aby tam plywac, jedynie ruskie poduszkowce z Baltijska moglyby poszalec, ale chyba juz sa zlomem. Realnie patrza to budowanie kanaliku suskiego dla kilkuset zeglarzy za 3 mld pln to nas nie stac bo to droga do nikad.
26 maj 2020 : 09:17 Zdzicho | Zgłoś
+20 Góral
Po co te brednie przekop i tak powstanie, to jest decyzja Polski i nikomu nic do tego
26 maj 2020 : 11:57 Józef | Zgłoś
-10 decyzja
To nie jest decyzja Polski tylko decyzja PREZESA i Polska nie ma tu nic do gadania!
26 maj 2020 : 17:53 maciek2 | Zgłoś
-9 Plan wielkiego architekta...
Nie lękajmy się
Już wiadomo po co przekop.

Przez ten kanał przecholowany zostanie w nowe miejsce symbol wstawania z kolan Polskiego Przemysłu Stoczniowego 'błogosławiona' stępka ze stoczni Gryfia.

W Elblągu będzie jej zdecydowanie lepiej,
Szczecin nie docenił wizji i historycznej szansy jaką dał mu Prezes.

To wyzwoli także w Elblągu jakże potrzebny impuls do działania.
Kto wie może nawet odbuduje się tam przemysł stoczniowy.
Tooczywiście nie od razu ale jak naród da nam szansę porządzić jeszcze z 8 .... ...no może 16 lat...

a Rosja oczywiście będzie tylko patrzeć i zwijać się z zazdrości....
26 maj 2020 : 22:21 Poinformowany | Zgłoś
-18 To skandal
Ten bezsensowny przekop to skandal na miarę zniszczenia koni arabskich w Janowie Podlaskim - dumy Polski.
Strategicznie nie ma ona żadnego znaczenia a zniszczenie środowiska naturalnego naszej pięknej mierzei jest potworne.
Pojedźcie zobaczyć naocznie jak to wygląda. płakać się chce !!!!!
26 maj 2020 : 10:10 Regina | Zgłoś
+9 Robić swoje!
Brawo Rząd!
Robić swoje, iść do przodu.
Że zacytuję "klasyka": "robić, robić i się nie bać" ;->
Psy szczekają, a karawana idzie dalej.
26 maj 2020 : 11:09 Tutejszy | Zgłoś
-10 Karawana
Wiem,
ciężko to przyznać....

ta karawana była tak zaślepiona swoją nireomylnością i nienawiścią że zatruła wodę w oazach zaprzyjaźnionych plemion
już chyba dawnozgubiła kompas, a teraz błąka się po pustyni bez celu,
Jeśli coś jeszcze zdąży zbudować to co najwyżej zamek z piasku.

Czas przejrzećna oczy....
Łubu dubu.
26 maj 2020 : 19:54 Jarząbek Wacław | Zgłoś
+8 minister powiedział.....
minister Gróbarczyk "zaszalał" - „można połączyć” działania Rosji z deklaracjami jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich.
.... bardzo duże wzmocnienie dla Polski Wschodniej i alternatywa dla naszych wschodnich sąsiadów...
Wschodni sąsiedzi to okręg Kaliningradzki, jaka dla nich alternatywa ? A wzmocnienie dla Polski ? W czym?
Jasne, Trzaskowski z Putinem na molo w Sopocie...... A w Szczecinie już drugi prom wodują.
26 maj 2020 : 11:50 maciek2 | Zgłoś
-3 KANAŁ SUSKI
Telenoweli pt. KANAŁ w reżyserii ministra Gróbarczyka ciąg dalszy. To już 23 odcinek na tym portalu. Kanał Suski, nie mylić z Sueskim, będzie budowany, bo tak sobie zażyczýł Ojciec Narodu. Kanał nie mający żadnego znaczenia gospodarczego a jedynie, jak twierdzi rząd, wojskowe. Budujemy bo mamy prawo i nikt nam nie przeszkodzi w byciu zalewowym mocarstwem. Owszem, nie stać nas na wyrzucenie w błoto 2 miliardów złotych, ale musimy go zbudować kosztem innych naprawdę ważnych inwestycji. Bo to będzie kanał na miarę naszych czasów, czasu PiS.
Przypomina to historię budowy kanału łączącego Bałtyk Morzem Białym. Ten kanał ku czci miał mieć ogromne znaczenie wojskowe. Czas budowy 3 lata. Nazwano go Kanał Stalina. Źeby było śmieszno i straszno, to po jego otwarciu Stalin stwierdził, że kanał jest do niczego, bo ma głębokość tylko 3,5 metra. Budowa kosztowała życie kilkadziesięciu tysięcy ludzi.
26 maj 2020 : 19:00 Andy | Zgłoś
-7 Łubu dubu
2 miliardy na TVP
2 miliardy na kanał
=4 miliardy na propagandę i utrzymanie się przy władzy.

Niech nam żyje prezes naszego klubu....
To mówiłem ja
Jarząbek Wacław,
trener 3 klasy

Aha,
Ci co mówią, że ten przekop można w każdej chwili wysadzić ładunkiem za 1000 rubli, to się nie znają i żle życzą naszemu najukochańszemu Prezesowi ...
Łubu dubu.
26 maj 2020 : 19:44 Jarząbek Wacław | Zgłoś
-9 Rosjanie *****ą po gaciach ze strachu przed naszą inwestycją.
Ludzie gdzie wy żyjecie? Tak wam zależy, żeby wasza władza wydała wasze i nasze miliardy na coś, co nigdy się nie zwróci. Jedyny statek jaki tamtędy przepłynie (nie liczę turystycznych jednostek) to ten, który ewentualnie zamówi rząd na pokazówkę na otwarcie. Żaden poważny armator nie zaryzykuje tego, aby wysłać warty miliony statek na mułowaty zalew. Nawet cykliczne pogłębianie toru wodnego nie przyniesie pożądanego efektu. Rosjanie może drążą temat, ale głównie po to, aby siać ferment w naszej polityce.
26 maj 2020 : 19:54 jaam | Zgłoś
+9 Bzdura.
Jak będzie się opłacało coś przywieżć/wywieżć z Elbląga, to będą pływać. Wszystko zależy od stawek portowych.
27 maj 2020 : 07:59 menus | Zgłoś
-7 Sen ministra
Ubiegłej nocy światowe media podały, że oficjalny protest przeciwko kopaniu ROWU POPRZECZNEGO na Mierzei Wiślanej złożyły rządy nie tylko Rosji, ale także rządy Mongolii, Chin, Korei Północnej, a nawet Eskobaru. To nie dziwi, gdyż Rów Poprzeczny naruszy równowagę militarną szczególnie w zakresie aktywności okrętów podwodnych na akwenie zalewu. Udzielmy Panu Ministrowi poparcia w realizacji dzieła jego życia, jedynej inwestycji jaką może doprowadzić do końca. Osobiście w to wątpię.
27 maj 2020 : 06:47 Andy | Zgłoś
-1 Budować
Łączenie polityki z gospodarką , to zawsze straty dla naszego państwa . Ale w tym wypadku , gdzie merytoryki niewiele potrzeba , tylko tzw. "common sense" , to należy budować i to szybko . Kto był w świecie to widział poorane tereny różnymi kanałami , które służą ludzkości . Inną sprawą jest skomplikowany przemysł stoczniowy i urządzony trzy lata temu pokropek stępki wielkiego promu morskiego , na terenie byłej stoczni szczecińskiej , dla nieporadnej stoczni Gryfia . To była kompromitacja . Minęły trzy lata i brak odpowiedzi , czy ten prom już pływa po morzu do Skandynawii , czy może jest przerabiany , żeby mógł pływać przez przekop Mierzei Wiślanej ? Może ktoś bliżej związany ze strategią żeglugową , przekaże na tym forum prawdziwą informację , w kwestii budowy kilku promów 240 metrowej długości dla PŻB PŻŻM przez stocznię na wyspie Gryfia .
27 maj 2020 : 12:03 stoczniowiec | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9293 4.0087
EUR 4.2181 4.3033
CHF 4.3136 4.4008
GBP 4.9311 5.0307

Newsletter