Żegluga

Jak poinformował w swoim komunikacje szwedzki armator, w piątek, 1 maja o godz. 12:00, promy Stena Line dołączą do ponad 50 000 statków handlowych na całym świecie, włączając syreny okrętowe w uznaniu wkładu, jaki przemysł żeglugowy wnosi w utrzymanie ciągłości dostaw dla społeczeństwa w czasach pandemii. Do akcji włączy się także Port Gdynia oraz liczne statki w polskich portach. 

1 maja, w południe, na wszystkich przebywających aktualnie w porcie statkach Stena Line, podobnie jak na niezliczonych innych statkach na całym świecie, zostaną włączone syreny okrętowe na znak hołdu dla pracy marynarzy na całym świecie. To szczególne uhonorowanie ponad 1,6 mln mężczyzn i kobiet, którzy podczas pandemii zapewniają ciągłość dostaw oraz sprawne działanie międzynarodowych szlaków morskich. 

"Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej. Nasze promy transportują zarówno leki i sprzęt dla służby zdrowia, żywność na półki sklepowe, jak też części zamienne oraz surowce dla przemysłu. Nie byłoby to możliwe bez pracowników na naszych statkach i w portach, dlatego chcemy podkreślić tak ważną w dzisiejszych, pełnych wyzwań czasach, rolę marynarzy, załóg statków i pracowników portowych" - mówi Erik Lewenhaupt, dyrektor ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w Stena Line.

Stena Line obsługuje 30 promów na 18 trasach w całej Europie, wspierając społeczności i utrzymując ważne linie zaopatrzenia 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu przez cały okres pandemii.

Inicjatywa została podjęta we współpracy z Międzynarodową Izbą Żeglugi (International Chamber of Shipping) i resztą światowej floty handlowej w celu nagłośnienia i oddania hołdu ponad 1,6 milionom marynarzy oraz pracowników portów, którzy dbają o to, by transport morski zachował niezbędną ciągłość w okresie pandemii Covid-19.

rel (Stena Line)

Komentarze   

0 Jak można coś robić bezsensu ile zwierząt ptaków ucierpi ludziom to nie pomoże
Lepiej niech Ci wszystkie staną na 10 minut będzie to dużo dużo lepiej
01 maj 2020 : 06:49 Gość Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 p
a ile można nie używać przecinków?
02 maj 2020 : 08:06 pieter Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 "klask"
A może niech klaszczą... Taki to teraz modny sposób na "ratowanie świata" ;)
01 maj 2020 : 13:57 GalindWiM Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 lepsze sposoby okazania wdzięczności
by lepiej porty otworzyli żeby normalnie podmiany robić. by się bardziej marynarzom przydało.
trąbić to sobie samochedm samemu można
01 maj 2020 : 14:32 Aga Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Marinero
No ba załogi już tak chodzą wkur...ne , że zaraz statki zaczna stawać w portach i trąbienie tyfonem na nic się zda...hehe
01 maj 2020 : 15:54 Marinero Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1