Żegluga

NYK Line (Nippon Yusen Kabushiki Kaisha) wypromował swojego pierwszego w historii kapitana. To owoc długoterminowego programu szkoleniowego, trwającego od 2006 roku.

W tamtym czasie NYK Line był pierwszym japońskim armatorem, który zatrudnił absolwentów po ukończeniu czteroletniego, niezwiązanego z żeglugą morską, uniwersytetu celem odbycia obszernego wewnętrznego szkolenia na statku, aby później móc podjąć na nim pracę na różnych stopniach.

Akihiro Mori to pierwszy wyszkolony przez firmę kapitan w ramach programu trwającego od 2006 roku. Służył już jako oficer na samochodowcach, statkach LNG i masowcach.

NYK Line to jedno z większych przedsiębiorstw żeglugowych na świecie, należące do grupy Mitsubishi. Spółka należy do pierwszej dziesiątki największych armatorów kontenerowych na świecie, a dzięki NYK Logistics może świadczyć pełną obsługę logistyczną.

NYK Line zatrudnia obecnie około 600 japońskich marynarzy, z czego 100 zostało przeszkolonych w ramach programu szkoleniowego.

Warto dodać, że w 2017 roku armator mianował na kapitana oficer Tomoko Konishi. Była to pierwsza kobieta obejmująca to stanowisko od 132 lat w historii NYK Line.

AL, z mediów

Fot.: NYK Line

Komentarze   

+2 bzdety
-aj waj-sajonara!
15 kwiecień 2020 : 07:17 Krakus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1