Żegluga

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) łagodzą przepisy dotyczące zmiany załogi na statku. Federalny Zarząd Transportu ZEA (FTA) informuje, że ograniczenia będą „stopniowo znoszone”.

Nowe rozporządzenia mówią, że pierwszeństwo będą mieli marynarze z wizą pobytową, którzy utknęli na pokładzie swoich statków, załogi statków pasażerskich obecnie przebywających w ZEA oraz marynarze, którzy nie są zdolni do pracy z przyczyn medycznych.

Aby spełnić wymagania, muszą przebywać na pokładzie statku, który pozostawał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez co najmniej 14 dni i nie może być mowy o kontakcie z żadną osobą poza statkiem, która przebywała poza Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi przez 14 dni.

Zarządzający statkiem lub armator musi także przedstawić zaświadczenie lekarskie w imieniu marynarza cierpiącego na chorobę, że nie jest on zdolny do służby na pokładzie statku i że jest w stanie odbyć podróż samolotem do swojego kraju ojczystego, na który muszą oni także zapewnić bilet lotniczy.

Zmiany mają być wprowadzone w odpowiedzi na „apele marynarzy i przedstawicieli branży”, aby ułatwić proces podmiany załóg.

Według Międzynarodowej Izby Żeglugi (ICS), około 100 000 marynarzy kończy umowy o pracę w danym miesiącu i musi zostać repatriowanych.

AL, z mediów

+1 C/E
Ludzkie Pany,
14 dni marynarz musi pozostać w UAE
Faktycznie, jest o czym trąbić. Za parę dni będę w Dubaju i już wiem że nie mam szans na podmianę a na burcie jestem już 5 miechów
10 kwiecień 2020 : 10:57 Andrzej 777 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 PODMIANY,
Nie ma podmian nawet dla tych którzy są na statku ponad dwa tygodnie, bo zmiennicy nie mogą wjechać do UAE.
20 czerwiec 2020 : 05:33 Arturo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter