Żegluga

Należący do Stena Line prom Stena Europe znów na trasie. Jednostka przeszła rozległą modernizację, która prowadzona była w stoczniach w Turcji oraz Liverpoolu.

Przez wiele miesięcy należąca do szwedzkiego armatora jednostka, obsługująca połączenie Rosslare-Fishguard, była wyłączona z eksploatacji. W tym czasie prowadzony był remont. Zakres przeprowadzonych prac był olbrzymi. Objął m.in. pokład główny. Wprowadzone zostały też modyfikacje, które pozwalają teraz na rozmieszczanie na statku specjalistycznych naczep o podwyższonej wysokości.

Pierwotnie zakładano, że remont potrwa trzy miesiące. Ostatecznie okres ten uległ znaczącemu wydłużeniu.

- Wiem, że opóźnieniu promu na trasę towarzyszył wysoki poziom zdenerwowania, jako że jest to bardzo popularna jednostka, zarówno wśród klientów frachtowych, jak i podróżnych - powiedział Ian Davies ze Stena Line, który nadmienił, że powstałe opóźnienia wynikały z bardzo rozległego zakresu wykonanych prac oraz liczby wdrożonych udoskonaleń. Pojawiły się m.in. nowe strefy wypoczynkowe z bardzo wygodnymi fotelami. Wprowadzono też zmiany do strefy zakupów. Dzieci otrzymały zaś do swojej dyspozycji odświeżony plac zabaw.

Więcej >>>

PromySkat.pl

 

+2 Płynąłem tym statkiem w 1998 r....moja pierwsza podróż promem przez Bałtyk:)
.... z Gdyni do Karlskrony i z powrotem......na flagsztoku powiewała polska bandera a na rufie widniała Gdynia jako port macierzysty.....na pokładzie widziałem aktora Wiktora Zborowskiego, który podróżował do Szwecji....
17 październik 2019 : 20:31 Gedan | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter