Żegluga

KGHM Zanam to nie tylko producent maszyn górniczych, ale również wykonawca specjalistycznego transportu ładunków. 30 września Spółka należąca do Grupy Kapitałowej KGHM dostarczyła wieże o ponadgabarytowych rozmiarach i wadze do Huty Miedzi Legnica. Największy z transportowanych elementów miał ponad 16 metrów długości, a całość ładunku liczyła 40 metrów długości. Zostały one przewiezione na trasie: Istambuł (Turcja) - port w Szczecinie -️ Odra -️ port rzeczny w Malczycach -️ Huta Miedzi Legnica.  

Zadanie zostało realizowane w ramach projektu "Wymiana wież absorpcyjnych i suszących Fabryki Kwasu Siarkowego" (FKS) dla Huty Miedzi Legnica.

W strukturze Spółki KGHM Zanam ważną rolę odgrywa pion usługowy. Firma zaangażowana jest w wiele projektów realizowanych dla podmiotów z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź SA. Ostatnio spółka zaangażowana jest w realizację kolejnego dużego zadania - "Wymiana wież absorpcyjnych i suszących FKS", która odbywa się w ramach modernizacji Huty Miedzi Legnica. Inwestycja wykonywana jest w ramach formuły EPC, co oznacza, że KGHM Zanam odpowiedzialny jest za wszelkie prace inżynierskie, zamówienie wszystkich niezbędnych materiałów oraz budowę. 

W związku z tą inwestycją Spółka KGHM Zanam zrealizowała skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie polegające na transporcie ładunków wielkogabarytowych i o dużej wadze. Największy z przewożonych elementów miał ponad 16 metrów długości, a całość ładunku wraz z zestawem transportowym, niskopodwoziowym liczyła 40 metrów. Transport wież dokonywany był na wiele sposobów począwszy od transportu kołowego do portu w Istambule, poprzez morski z Turcji do Polski do portu w Szczecinie, następnie transportem śródlądowym po rzece Odrze. Na końcowym odcinku trasy ładunek został przeładowany w porcie rzecznym w Malczycach i specjalnym transportem ponadgabarytowym dostarczony w dniu 30 września 2019 r. do Huty Miedzi w Legnicy. 

Powyższe zadanie logistyczne nie zakończyłoby się sukcesem gdyby nie zaangażowanie i współpraca różnych rodzajów służb i instytucji, takich jak: GDDKiA, Przedsiębiorstwo Wody Polskie, PKP, Policja, specjalistyczna firma transportowa, firma świadcząca usługi transportu barkami, zarządcy dróg lokalnych na trasie przejazdu, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji tego skomplikowanego zadania. 

Podstawowym produktem zlokalizowanej na Dolnym Śląsku Huty Miedzi "Legnica" jest miedź elektrolityczna w postaci katod o wadze ok. 100 kg. Huta Miedzi "Legnica" w Polsce produkuje miedź o zawartości 99,99% Cu w postaci katod i wlewków. 

rel (KGHM Zanam)

Ładunek dla huty KGHM
Ładunek dla huty KGHM
Ładunek dla huty KGHMŁadunek dla huty KGHM
-4 port malczyce
Czy ten zuraw na kolach to element portu w malczycach? przypomina port w Kozlu w latach stagnacji!!
10 październik 2019 : 08:48 Stary Kolejarz | Zgłoś
-1 Ja wiem
Ja wiem jak jest w kozielskim porcie ,widze to z okna !!
10 październik 2019 : 13:05 Stary kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8934 3.972
EUR 4.2481 4.3339
CHF 4.4033 4.4923
GBP 5.0519 5.1539

Newsletter