Żegluga

Norweski armator Golden Energy Offshore zdecydował się zainstalować Ulstein Blue Box na dwóch swoich statkach. - Dzięki Blue Box uda nam się jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa, a tym samym negatywny wpływ na środowisko - powiedział Per Ivar Fagervoll, dyrektor generalny Golden Energy Offshore.

Golden Energy Offshore aktywnie poszukuje rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Wraz z Ulsteinem rozpoczyna teraz projekt pilotażowy, do którego zaangażowane zostaną dwa statki armatora. 

System zostanie zainstalowany na dwóch siostrzanych jednostkach PSV Energy Duchess i Energy Empress, zaprojektowanych przez Ulstein Design & Solutions AS i zbudowanych w stoczni Nantong Rainbow Offshore & Engineering Equipments Co., Ltd ("ROC"), w Chinach. Mają taką samą konstrukcję, te same systemy pokładowe i pływają w tym samym obszarze geograficznym. Ich dane można łatwo porównać. Dzięki analizie danych właściciel statku będzie w stanie ocenić najbardziej efektywne rodzaje trybów pracy.

Blue Box to system, który jest łatwy w instalacji. Łączy on system danych statków z chmurą w celu bezpośredniego dostępu do ważnych informacji, takich jak konfiguracja silnika i prędkość. Załoga statku oraz personel lądowy armatora będą mieli łatwy i intuicyjny dostęp do danych.

Inteligentniejsze - bezpieczniejsze - bardziej ekologiczne

Pobierając dane z Blue Box, właściciel statku może albo uzyskać dostęp do surowych danych do własnych analiz, albo otrzymać wstępnie przeanalizowane dane za pośrednictwem modułu raportu. Intuicyjny interfejs użytkownika i system alarmowy udziela operatorom statków porad w czasie rzeczywistym na temat optymalnego, ekonomicznego i ekologicznego sposobu eksploatacji statku.

Właściciel statku Golden Energy Offshore został założony w 1929 roku i dysponuje flotą ośmiu statków. Właściciel statku ma wysokie standardy ochrony środowiska i posiada liczne certyfikaty ISO.

AL, rel (Ulstein Group)

0 a
taaa....
09 październik 2019 : 08:13 ciekawe Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter