Żegluga

Hapag-Lloyd, piąty co do wielkości armator kontenerowy na swiecie, otwiera Knowledge Center w Trójmieście, które dzięki swojej start-upowej ideologii, innowacyjnym i elastycznym rozwiązaniom budzi zainteresowanie wielu międzynarodowych korporacji. 

Hapag-Lloyd to międzynarodowa firma o 170 letniej tradycji, mająca siedzibę w Hamburgu i zatrudniająca około 12.800 pracowników w 399 oddziałach zlokalizowanych w 128 krajach. Z uwagi na fakt, iż nowe technologie rewolucjonizują również tą branże, firma Hapag-Lloyd dąży do opracowania i wykorzystania najnowocześniejszych narzędzi, które pozwoliłyby jej pozostać w czołówce firm tworzących i kształtujących sektor transportu kontenerowego. W Polsce Hapag-Lloyd ma już biura w Warszawie i Gdyni.

Częścią realizacji tej strategii jest powstanie nowego Knowledge Center, które będzie zarazem pierwszą taką inwestycją firmy. Oprócz łączenia wybranych elementów IT, zarządzania towarami niebezpiecznymi i zarządzania biznesem, Centrum będzie funkcjonować jako środowisko, w którym firma będzie mogła podejmować szybsze działania i wprowadzać kolejne innowacje. Co więcej, personel Centrum wraz ze współpracownikami z centrali w Hamburgu będą ukierunkowani na szybkie opracowywanie i testowanie nowych pomysłów i najnowocześniejszych rozwiązań, które mają wesprzeć całą globalną organizację Hapag-Lloyd. Oprócz opracowywania narzędzi i technologii, Centrum będzie również podejmować działania w ramach rozwoju talentów i prowadzenia szkoleń.

Od początku procesu wyboru lokalizacji firmę wspierał zespół Invest in Pomerania, którego źródła od lat promują wyjątkowo atrakcyjną ofertę Trójmiasta dla firm łączących w centrach procesy typowe dla branż morskich, z zaletami rozwiązań sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych.

"Warto podkreślić, że ten czołowy armator i marka o globalnym zasięgu, wybrała jako siedzibę dla swego nowego centrum Trójmiasto. Rozwiązania tu opracowane ulepszą pracę tysięcy pracowników firmy dookoła świata. To wyróżnienie, ale i wyraz uznania dla dostępnych tu kadr oraz infrastruktury", mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek Województwa Pomorskiego

ContainersCentrum Wiedzy, które zatrudni 180 osób, zostanie oficjalnie otwarte na początku 2020 r. w Centrum Biznesowym Alchemia. W Centrum będą pracować zarówno nowo zatrudnieni jak i obecni pracownicy Hapag-Lloyd. Układ biurowy tego nowoczesnego i dobrze skomunikowanego kompleksu, położonego w pobliżu Uniwersytety Gdańskiego ma na celu promowanie kultury innowacji, płaskich hierarchii i elastyczności. Do czasu otwarcia docelowej lokalizacji personel będzie tymczasowo umieszczony w pobliskim biurze.

"Cieszymy się, że lokalny rynek pracy oferuje grupę dobrze wykształconych, anglojęzycznych kandydatów, którzy są zmotywowani do podjęcia tego wyzwania”, mówi Joachim Schlotfeldt, Chief Personnel and Global Procurement Officer w Hapag-Lloyd.

rel (Invest in Pomerania)

 

Komentarze   

+2 jak to będzie po polsku?
''Cieszymy się, że lokalny rynek pracy oferuje grupę dobrze wykształconych, anglojęzycznych kandydatów, którzy są zmotywowani do podjęcia tego wyzwania”, mówi Joachim Schlotfeldt, Chief Personnel and Global Procurement Officer w Hapag-Lloyd.''
27 wrzesień 2019 : 06:17 hihi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Po polsku
Gościom przybywającym do Polski proponować należy naukę języka polskiego, wtedy można mówić o prawdziwej obustronnej integracji, w przeciwnym razie wszystko to co się dzieje kojarzy mi się z czymś co na ziemiach polskich miało już miejsce wielokrotnie i byłyo podporządkowaniem nas, Polaków, obcym interesom jako narzędziem do realizacji celów.
27 wrzesień 2019 : 08:00 Wik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1