Żegluga

Żegluga śródlądowa musi wrócić na polskie rzeki - powiedział na otwarciu II Kongresu Żeglugi Śródlądowej minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Minister Marek Gróbarczyk w środę otworzył oficjalnie II Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu, w którym bierze udział kilkuset przedstawicieli środowisk rządowych, samorządowych i gospodarczych z całej Polski. "Parę rzeczy udało nam się zrobić. Jesteśmy w połowie drogi bardzo ważnych inwestycji. Dzisiaj odbędzie się uroczyste podpisanie umowy na budowę stopnia wodnego w Ścinawie. (...) Jesteśmy zdeterminowani i nie zejdziemy z obranej drogi. Dekady zaniedbań muszą się skończyć. Żegluga śródlądowa musi wrócić na polskie rzeki" - powiedział Gróbarczyk.

Grzegorz Puda, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zapewnił, że jego ministerstwo przewiduje w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko realizację projektów na infrastrukturę śródlądową o wartości 250 mln euro.

Wiceminister przedsiębiorczości i infrastruktury Marcin Ociepa podkreślił, że rozwój polskich szlaków śródlądowych wymaga współpracy interdyscyplinarnej wielu środowisk. "Nie będzie skutecznej polityki w kwestiach reaktywacji żeglugi śródlądowej na polskich rzekach bez współpracy wielu środowisk. To dzieło, na które czeka polski biznes, który chce wrócić na Odrę. To także szansa i impuls dla rozwoju całej polskiej gospodarki, także pod kątem innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań technicznych, stosowanych na całym świecie, które mogą już niedługo zagościć w Polsce" - podkreślił Ociepa.

autor: Marek Szczepanik

-9 Juz II kongres
A port w OPOLU w ruinie!!
18 wrzesień 2019 : 10:21 stary kolejarz | Zgłoś
+12 II-gi i nieostatni
W "ruinie" był za PO/PSL, TERAZ....
... Jesteśmy w połowie drogi bardzo ważnych inwestycji...
...Żegluga śródlądowa musi wrócić na polskie rzeki" - powiedział Gróbarczyk...
AMEN.
18 wrzesień 2019 : 12:14 maciek2 | Zgłoś
-6 Rzeki
Jeśli w kraju, w którym żadna rzeka nie ma 4 i 5 klasy żeglowności, minister przed wyborami ogłasza publicznie swoje marzenia wiedząc, że by stały się one rzeczywistością potrzeba miliardów złotych i czasu, np. około 25 do 30 lat dla Odry, to czy te słowa ten polityk mówi na poważnie
19 wrzesień 2019 : 05:15 Andy | Zgłoś
-7 re rzeki
Odpowiedź jest jednoznaczna.
Tym bardziej, że cztery lata temu mówił to samo. Mam nawet wyliczenia z tamtego okresu.
Co się zmieniło od tamtego czasu? Nic... poza kwotami...

Takie deja vu :-) Ale ciemny lud to kupi, prawda?
19 wrzesień 2019 : 06:11 Maria D. | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0298 4.1112
EUR 4.3184 4.4056
CHF 4.515 4.6062
GBP 5.1078 5.211

Newsletter