Żegluga

Grupa BWT Armatorów Tureckich podpisała umowę flotową na dostawę systemów oczyszczania wody o łącznej wartości około 210 milionów koron szwedzkich. Kompleksowość oferty Alfa Laval w zakresie oczyszczania wód balastowych, a szczególnie usługi serwisowe były kluczowym czynnikiem przy wyborze dostawcy.

- Na podjętą decyzję miała wpływ nie tylko technologia PureBallast 3, ale także kompleksowe wsparcie oferowane przez Alfa Laval - mówi właściciel statku Simge Shipping, Murat Er, który przewodzi grupie BWT Armatorów Tureckich. - Silna obecność Alfa Laval i dobrze rozwinięta oferta usług w zakresie uzdatniania wód balastowych to gwarancja na niezawodne działanie i przestrzeganie przepisów przez grupę.

Systemy PureBallast 3 zostaną dostarczone do zainstalowania na statki w latach 2019-2024. W skład dostawy wejdą zarówno systemy kompaktowe dla przepływów do 85 m3/h, a także kilka dużych systemów do 1000 m3/h.

- Jest to niezwykle ważna umowa dla Alfa Laval, zarówno w kategoriach regionalnych jak i globalnych - mówi Peter Sahlén, kierownik Alfa Laval PureBallast. Podczas ceremonii podpisania Sahlén ogłosił, że Alfa Laval otworzy centrum szkoleniowe w Stambule, gdzie załogi statków będą mogły zapoznać się praktycznie z systemami PureBallast 3 i z ich obsługą. - Jesteśmy dumni z zaufania takich wybitnych właścicieli i operatorów, i cieszymy się na współpracę z tureckimi armatorami – podsumowuje Peter.

PureBallast, pierwszy komercyjnie dostępny system oczyszczania wód balastowych, oparty jest na technologii, która nie wykorzystuje reakcji chemicznych. Istotnym elementem systemu PureBallast jest wzmocniony reaktor światła UV, który został opracowany wspólnie przez Alfa Laval i Wallenius Water w oparciu o technologię Wallenius Water. Wszystkie systemy PureBallast są uznane przez IMO i US Coast Guard.

rel (Alfa Laval)

Osoby na zdjęciu poniżej, od lewej do prawej: Viktor Friberg, Head of Global Sales, Alfa Laval PureBallast; Peter Sahlén, Head of Alfa Laval PureBallast; Murat Er, Leader of Turkish Shipowners BWT Group; Tayfun Aydemir, Managing Director, Alfa Laval Turkey; Sabri Yazgan, Marine Division Manager, Alfa Laval Turkey.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.6211 4.7145
EUR 4.6784 4.773
CHF 4.8463 4.9443
GBP 5.549 5.6612

Newsletter