Żegluga

Jeden z najpopularniejszych przewoźników promowych w Europie został sprzedany. Nowym właścicielem firmy P&O Ferries została grupa kapitałowa DP World z siedzibą w Dubaju.

Najbliższe tygodnie zajmie domykanie transakcji. Przejęcie powinno zostać sfinalizowane pod koniec pierwszego półrocza. DP World przejął firmę P&O Ferries za sumę 322 milionów funtów (ok. 1,6 miliarda złotych). Nowy właściciel zdecydował się na pozyskanie przedsiębiorstwa w gorącym okresie, gdy wciąż nie są dokładne konsekwencje, jakie w najbliższym czasie przyniesie brexit.

- Ta transakcja zgodna jest z naszą strategią, by rozwijać się w sektorach komplementarnych, wzmacniając tym samym naszą ofertę produktów oraz odgrywając coraz większą rolę w globalnym łańcuchu logistycznym jako ogniwo odpowiedzialne za rozwój handlu - powiedział sułtan Ahmed bin Sulayem, szef DP World.

Przejęcie P&O Ferries to kolejna duża transakcja związana z branżą żeglugową, na którą w ostatnim czasie pozwoliło sobie DP World. W ubiegłym roku podmiot ten przejął firmę Unifeeder.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Fot.: Sławomir Lewandowski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter