Żegluga

Do poważnego incydentu z udziałem dwóch promów doszło wczoraj, tj. 24 stycznia w porcie Olbia (Sardynia). Jednostki należały do armatorów Grimaldi Lines i Tirrenia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zderzenia dwóch promów miały doprowadzić bardzo złe warunki pogodowe. Kolizja nastąpiła w chwili, gdy należący do Grimaldi Lines prom Cruise Bonaria podejmował próbę wyjścia z portu z asystą holowniczą. Statek miał wyruszyć w kierunku Livorno. W tym samym czasie pływający w barwach Tirrenia prom Athara cumował przy nabrzeżu. Statek w godzinach wieczornych miał wypłynąć do Genui.

Przeprowadzone po zdarzeniu oględziny wykazały, że prom Cruise Bonaria wyszedł z całej sytuacji niemal bez szwanku i mógł kontynuować rejs w kierunku Livorno. Nieco gorzej wyglądała sytuacja w przypadku statku należącego do firmy Tirrenia, na którym konieczne było przeprowadzenie prac naprawczych (ucierpiał mostek kapitański, konieczna była też wymiana szyb). Prom z niewielkim opóźnieniem wyruszył do Genui.

Uszkodzony w czasie kolizji prom Athara to znana na Morzu Śródziemnym jednostka - wyróżnia się niezwykłym malowaniem. Jej kadłub (statek ma aż 214 metrów długości) zdobi gigantyczna podobizna Supermana - fikcyjnego bohatera znanego z serii komiksów.

PromySkat.pl, AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter