Żegluga

Realizująca połączenia promowe w Norwegii firma Fjord1 pochwaliła się właśnie zdobyciem kolejnych nowych kontraktów na obsługę kilku ważnych tras. Wartość każdej z umów opiewa na sumę dwóch miliardów koron norweskich (NOK).

Pierwsza z koncesji, jaką otrzymał popularny operator, dotyczy czterech połączeń w dystrykcie Sunnmøre. Są to linie: Eidsdal-Linge, Stranda-Liabygda, Sæbø-Leknes oraz Hundeidvika-Festøya. Kontrakt będzie ważny przez 14 lat – zacznie obowiązywać 1 stycznia 2020 r. i będzie trwał do końca grudnia 2033 r.

Dodatkowo firmie udało się osiągnąć porozumienie w kwestii obsługi połączeń w okręgu Møre og Romsdal (obejmuje on zresztą wymieniony wcześniej dystrykt Sunnmøre). Są to linie: Sølsnes-Åfarnes, Molde-Sekken, Solholmen-Mordalsvågen oraz Aukra-Hollingsholm. Pierwsze z połączeń będzie obsługiwane przez Fjord1 od 1 stycznia 2022 r., a pozostałe już od 1 stycznia 2020 r.

Każda z tych umów warta jest 2,26 miliarda NOK (232 miliony euro). Do realizacji pierwszego pakietu oddelegowanych będzie 10 jednostek, a do drugiego 5 promów.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter