Żegluga

Podpisano list intencyjny ws. współpracy przy budowie nowych stopni wodnych - podało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jak zaznaczył szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, modernizacja Wisły i Odry jest na zaawansowanym etapie.

Jak podano w poniedziałkowym komunikacie, "minister Marek Gróbarczyk, mając na uwadze dbałość o efektywne wykorzystanie urządzeń piętrzących i ich potencjału hydroenergetycznego, zainicjował podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji budowy nowych stopni wodnych".

W komunikacie czytamy, że w poniedziałek w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie w sprawie energetyki wodnej i zasad współpracy między wytwórcami energii i administratorami budowli piętrzących. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele PGW Wody Polskie, firm Enea, Energa, Energa Invest, KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGE Energia Odnawialna, PKN Orlen i Tauron.

Resort poinformował też, że list intencyjny dotyczy, m.in. współfinansowania dokumentacji, budowy planowanych inwestycji oraz wymiany doświadczeń i wiedzy. "Jesteśmy na zaawansowanym etapie modernizacji polskich rzek – Wisły i Odry, które są dla nas niezwykle ważne. Chcielibyśmy, by przyszły rok zaowocował konkretną współpracą, dlatego spółki energetyczne są dla nas tak istotne. Cieszymy się, że możemy z Państwem podpisać list intencyjny, który pozwoli nam rozpocząć wspólne inwestycje – powiedział, cytowany w komunikacie, minister Gróbarczyk.

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter