Żegluga

Jestem przekonany, że pierwsza łopata pod przekop Mierzei Wiślanej zostanie wbita w trakcie tej kampanii wyborczej - zapowiedział 24 września prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że inwestycja jest ważna ekonomicznie, ale jest także demonstracją polskiej suwerenności.

- Jeszcze nie wiem, kto to zrobi, ale ktoś z członków rządu tę łopatę wbije, bo wszystkie formalności w zasadzie są załatwione. Jest już możliwość rozpoczęcia budowy, bo wiadomo, że jak się buduje w dzisiejszych warunkach prawnych nie tylko polskich, bo chodzi tu o Unię Europejską, to trzeba załatwić wiele formalności, często to trwa dłużej niż sama budowa - podkreślił prezes PiS w Polskim Radiu Olsztyn.

Pytany o zarzuty Federacji Rosyjskiej, że inwestycja może być niebezpieczna ze względów ekologicznych odparł: "wiadomo, że zawsze byli temu przeciwni".

- Kiedy po raz pierwszy myśmy podjęli tę decyzję natychmiast ogłosili (Rosjanie), że otwierają możliwość wpływania na Zalew Wiślany. Tylko później się okazało, że ta możliwość jest za pozwoleniem, jak to zwykle z nimi. Po prostu ten przekop jest ważny ekonomicznie dla Elbląga i dla tej części województwa warmińsko-mazurskiego, tej wokół Elbląga, ale to jest także pewna demonstracja polskiej suwerenności - podkreślił Kaczyński.

Według niego inwestycja, to "takie pokazanie, że czasy kiedy Rosjanie nam dyktowali, co my możemy, a czego nie możemy na naszym terytorium się skończyły".

- To jest ważne z punktu widzenia statusu Polski. Polska musi ostatecznie zrzucić z siebie wszelkie pozostałości tego statusu państwa zależnego. Z tego punktu widzenia, nawet gdyby on był jedynym, warto to zrobić - podkreślił lider PiS.

Jak mówił "teraz oczywiście różnego rodzaju siły odwołują się do ekologii". - A ja bym tutaj wspomniał o Nord Stream 1 i Nord Stream 2. No to jest dopiero naruszenie na Bałtyku bezpieczeństwa ekologicznego na ogromną skalę, a tu zagrożenia żadnego nie ma - ocenił polityk.

Odnosząc się do negatywnej opinii sejmiku woj. pomorskiego ws. przekopu Mierzei Wiślanej Kaczyński zauważył: "większość, która obecnie jest w sejmiku na Pomorzu Wschodnim jest w ogóle bardzo nieprzychylnie nastawiona do naszych rządów, cokolwiek byśmy zrobili".

- Sądzę, że gdybyśmy tam zaczęli z szansami na sukces wiercić, żeby znaleźć wielkie złoża gazu i ropy, to też by powiedzieli, że źle. Po prostu tacy są. To jest swego rodzaju choroba, bo przecież demokracja opiera się na tym, że partie ze sobą konkurują nawet można powiedzieć walczą, ale jakoś nawzajem się akceptują - zaznaczył Kaczyński. 

+2 Zamist gadać zacznijcie budować
zostało wam nie co ponad rok ,bo jak przegracie wybory to po zamiatane
24 wrzesień 2018 : 13:41 taka prawda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Ortografia
Pisze się łącznie:
nieco
pozamiatane
24 wrzesień 2018 : 19:35 Inz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Wielki plan
Może pora skrzyknąc brać partyjną do czynu społecznego?
Tą energię i entuzjazm trzeba wykorzystać ...

Pokażemy ruskim nasza potęgę i siłę woli.

Jestem całym sercem za rozbudową polskiego przemysłu morskiego, śródlądowego ale coś długo to trwa.

Jak na razie dorobek Wielkiego Planu ministra G może ograniczyć się się do dwóch symboli: ( stępka promu i łopaty )

Zatroskany obywatel
24 wrzesień 2018 : 17:46 Zatroskany Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Batory pływa, z Baranowa CPL odlatują codziennie setki samolotów, Polska armia cieszy oko nowymi helikopterami i okrętami podwodnymi. W tej sytuacji przekop przez Mierzeję to czysta formalność.
Około p
24 wrzesień 2018 : 18:32 Oko Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 a kto to?
Kto rzekomo miał powiedzieć,,Pozwolcie im szczekać,bo to znak ,że posuwamy się do przodu''
25 wrzesień 2018 : 07:04 hihi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter