Żegluga

Firma Corsica Ferries przygotowuje się do zamówienia nowych promów, które będą reprezentować nową generację jednostek we flocie przewoźnika. Jak będą wyglądać? Niedawno uchylono rąbka tajemnicy.

Popularny francusko-włoski przewoźnik nosi się z zamiarem modernizacji floty. W ramach inwestycji w jego flocie powinny pojawić się nowe promy. Biuro projektowe Naos Design właśnie ujawniło, jak może wyglądać nowa seria statków, które w najbliższej przyszłości mogą zasilić flotę armatora.

Zgodnie z założeniami, jednostki, które miałyby wejść w skład nowej linii promów Mega Express (operator posiada obecnie pięć szybkich promów o takiej nazwie) miałyby mieć długość od 180 do 185 metrów. Mają to być także statki przyjazne środowisku, zasilane ekologicznym paliwem LNG. Nowoczesna linia kadłuba ma nawiązywać do kształtu niektórych promów Mega Express, które dziś wchodzą w skład floty armatora.

- Corsica Ferries zleciła firmie Naos przeprowadzenie wstępnych prac projektowych dotyczących nowych promów, które zamierza zbudować. Dział techniczny Corsica Ferries przeprowadził wcześniej całościowe badanie dotyczące charakterystyki ruchu oraz specyfiki planowanej jednostki - poinformowała firma Naos. - Wyniki te zostały następnie przekazane firmie Naos w celu stworzenia projektu odpowiedniego statku.

Więcej >>>

PromySkat.pl

+8 Corsica Ferries - Nowe promy
A nie chcą budować w Stoczni Szczecińskiej ?? Stępkę już mają - pójdzie szybciej i sprawniej :) :)
13 wrzesień 2018 : 13:20 Gutek | Zgłoś
0 @Gutek
W Szczecińskiej nie da rady. Są zajęci obchodami związkowych świąt, robieniem akcji pod publikę, mydleniem oczu w mediach i podpisywaniem wirtualnych kontraktów więc jak widać zarobieni są tak, że nie ma czasu na robotę ;)
14 wrzesień 2018 : 17:09 Ex-K1 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8734 3.9516
EUR 4.2084 4.2934
CHF 4.2625 4.3487
GBP 4.921 5.0204

Newsletter