Żegluga

Na greckim promie Eleftherios Venizelos, płynącym z Pireusu do miasta Chania na Krecie, wybuchł pożar - poinformowała w nocy z wtorku na środę grecka straż przybrzeżna. Nie ma zagrożenia dla 875 pasażerów i 141 członków załogi statku.

Kapitan jednostki poinformował, że pożar wybuchł na pokładzie pojazdowym, gdy w ogniu stanęła ciężarówka. Zapewnił, że natychmiast włączył się system gaśniczy i sytuacja jest pod kontrolą. Prom zawrócił i płynie do Pireusu.

Jak podała grecka telewizja publiczna ERT, ze względu na silne zadymienie wszystkich pasażerów wezwano do przejścia na górny pokład.

Prom wypłynął we wtorek wieczorem z Pireusu w kierunku Krety. Gdy wybuchł pożar, statek znajdował się około 65 km na południe od Pireusu, w pobliżu wyspy Hydra.

Eleftherios Venizelos został zbudowany (niedokończony), w Stoczni im. Komuny Paryskiej (pod stoczniowym numerem budowy B494/3). Kontrakt na budowę statku, który miał nosić imię Stena Polonica, został zerwany przez Stena Line w 1986 roku. Prom, po przeholowaniu w 1989 r., został doposażony i wykończony w Grecji.

sp (PAP), PBS (Portal Morski)

+4 Siostrzany prom
Można nadmienić, że ten prom El Venizelos to jest siostrzana jednostka 2 promów pływających codziennie między Polską a Szwecją firmy STENA LINE. To Stena Vison i Stena Sprint, które kursują Gdynia-Karlskrona. Różnica może taka, że były częściowo przebudowane kilka lat temu.
29 sierpień 2018 : 11:45 Gutek | Zgłoś
0 agent
nie ma chyba bardziej pechowej jednostki wyprodukowanej przez gdynie :/
[link usunięty]
a juz jego 4 blizniak to wogole jakas totalna paranoja :):)
[link usunięty]
30 sierpień 2018 : 10:05 pikador | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter