Żegluga

Polska Żegluga Morska udostępnia na swoich statkach handlowych kabiny dla pasażerów. Działalność pasażerska prowadzona jest głównie w oparciu o stały kontrakt przewozowy stali z IJmuiden w Holandii na Wielkie Jeziora Amerykańskie. W zakresie tej relacji armator współpracuje z londyńskim biurem podróży Cruise People, które specjalizuje się w takiej działalności.

W czasie sezonu, czyli od kwietnia do listopada, na wspomnianej trasie pływają 1-2 statki PŻM miesięcznie. Podróż jest bardzo atrakcyjna: stosunkowo krótki przelot atlantycki, a później niezwykle interesujący rejs Rzeką Św. Wawrzyńca i wreszcie same Wielkie Jeziora z ich malowniczymi krajobrazami.

Stawki są bardzo zróżnicowane i zależą od standardu kabiny i portu wyładunkowego. Np. rejs z IJmuiden do Cleveland w USA (12-14 dni) kosztuje 1640 dolarów (koja w kabinie pojedynczej). Dla bardziej wytrwałych podróżników proponowany jest rejs okrężny, trwający w zależności od portów wyładunku, od 45 do 70 dni (IJmuiden, Atlantyk, Rzeka Św. Wawrzyńca, opłynięcie wszystkich portów Wielkich Jezior i powrót do IJmuiden, np. przez Morze Śródziemne czy Północną Afrykę) w cenie 6300 dolarów (koja w kabinie pojedynczej). Opłaty obejmują zakwaterowanie, wszystkie posiłki oraz ubezpieczenie w przypadku zmiany trasy podróży statku.

Wymagane dokumenty to zaświadczenie lekarskie potwierdzające możliwość przewozu pasażera, stosowne ubezpieczenie i podpisanie armatorskiego listu przewozowego.

Od czasu do czasu zgłaszają się również osoby z Polski pragnące przepłynąć się statkami PŻM także w innych relacjach, w obszarze całego globu. To propozycja dla odważnych podróżników, ponieważ są to rejsy trampowe, a więc nigdy nie wiadomo, jaki będzie kolejny port podróży. Może to być Europa, ale równie dobrze np. Australia. W takim przypadku proponuje się pasażerowi stawkę 50 dolarów za każdy dzień spędzony na statku.

Opłaty pasażerskie

Kontakt dla osób zainteresowanych na stronie armatora >>>

rel (Polska Żegluga Morska)

0 rejs z USA do Polski
Chcialabym sie dowiedziec, czy jest mozliwosc odbycia rejsu w jedna strone z USA do Polski. Jestem szczesliwa posiadaczka psa,dla ktorego lot samolotem jest absolutnie niewskazany, wrecz szkodliwy.Gdzie mozna zasiegnac wiecej informacji na ten temat, jakie dokumenty sa wymagane, jakie zaswiadczenia dla psa.Dziekuje
07 marzec 2019 : 18:02 Ewa Tur | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter