Żegluga

Grupa Tallink pochwaliła się wynikami za maj. To był bardzo dobry miesiąc dla estońskiego przewoźnika, który odnotował wzrosty zarówno w zakresie liczby pasażerów, jak i przewozu towarów.

Sytuacja na rynku przewozów promowych w Europie prezentuje się dobrze, czego dowodzi poprawiająca się wciąż koniunktura. Wyniki wielu z nich prezentują się okazale. Jedną z firm, która cieszy się ze sporych wzrostów, jest Tallink.

Choć sezon letni jeszcze za pasem, estoński operator już teraz może pochwalić się wysokim przyrostem liczby pasażerów. W minionym miesiącu na statkach pływających w barwach Tallink i Silja znalazło się 852 609 pasażerów. Oznacza to wzrost o 6,1 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy na promach przewoźnika zagościło 803 252 pasażerów. Najwięcej pasażerów tradycyjnie już skorzystało z oferowanych przez armatora połączeń pomiędzy Estonią a Finlandią (465 232), ale największy procentowy wzrost uzyskano na trasie pomiędzy Łotwą a Szwecją (aż 19,2 procent).

Równie dobrze prezentuje się sytuacja, gdy chodzi o przewozy frachtowe. W tym przypadku wzrost wyniósł 9,1 procent. W całym miesiącu promy Tallink przewiozły 35 463 jednostek cargo (rok wcześniej było to 32 514 jednostek cargo).

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1