Żegluga

W piątek, 1 czerwca, 16 mil morskich od wybrzeży Sidney, kontenerowiec YM Efficiency stracił aż 83 kontenery, a kolejnych 30 zostało poważnie uszkodzonych. 

Statek pod banderą Liberii był w rejsie z Tajwanu do Australii. Australijski Urząd ds. Bezpieczeństwa na Morzu (Australian Maritime Safety Authority – AMSA) do zlokalizowania brakujących kontenerów użył swojego odrzutowca Essendon Challenger. Teraz wszystkie jednostki przepływające w okolicy Newcastle i Port Stephens muszą zachować szczególną ostrożność, ponieważ ładunek stwarza zagrożenie dla żeglugi.

Jak informuje portal World Maritime News, wcześniejsze doniesienia sugerowały, że statek kierował się do portu Botany, ale rzekomo odmówiono mu wstępu z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Dane AIS ze strony MarineTraffic pokazują, że statek znajduje się obecnie około 30 mil morskich na południowy wschód od wybrzeży Sydney.

Armator statku - Yang Ming Marine Transport Corporation – poinformował, że załoga statku jest bezpieczna.

YM Efficiency został zbudowany w 2008 roku. Ma 269 m długości, 32 m szerokości i 4250 t TEU pojemności. Pływa pod banderą Liberii.

AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter