Żegluga

Należący do grupy Tallink prom Megastar od ubiegłego roku dobrze służy pasażerom oraz firmom, które korzystają z przepraw na trasie Tallinn-Helsinki. Sukcesywnie gromadzi też kolejne nagrody. Ta najnowsza to Shippax Technology and Design Award.

Jak wyjaśnił armator, popularna jednostka Megastar, otrzymując wspomniany laur, została uznana za najbardziej zaawansowany prom ro-pax na świecie. Chodzi oczywiście o rozwiązania, które zostały zastosowane na promie. Gremium przyznające nagrodę zwróciło uwagę, że dzięki nowatorskiemu podejściu projektantów i inżynierów, oparty na LNG koncept napędu dual-fuel został posunięty o kolejny krok do przodu.

- Ten statek wyznacza kierunek w zakresie ekonomii eksploatacyjnej, emisji, niskiego poziomu hałasu, a także konsumpcji - uzasadniło jury. - Zaawansowana forma kadłuba, zaprojektowanego przez doświadczonych konstruktorów, pomogła w dalszej redukcji zużycia energii – do poziomu znajdującego się poniżej tego, co reprezentują podobne jednostki. A to wszystko mimo większych rozmiarów i pojemności.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter