Żegluga

Już 10 lat minęło, odkąd należący do Color Line prom SuperSpeed 1 przewozi pasażerów i ładunki. Z okazji tej okrągłej rocznicy norweski armator zaprezentował garść statystyk dotyczących funkcjonowania tej lubianej przez pasażerów jednostki.

Liczby, które zostały zaprezentowane właśnie przez operatora z okazji dziesięciolecia obecności promu SuperSpeed 1 na trasie Kristiansand-Hirtshals, robią niemałe wrażenie. W ciągu minionej dekady szybki prom, kursujący pomiędzy dwoma skandynawskimi krajami, przewiózł 11 milionów pasażerów, 3 miliony pojazdów osobowych i ponad 4 miliony ton ładunków. Gdyby postawić w jednym rzędzie wszystkie pojazdy ciężarowe, które w tym czasie przewiózł prom, to ich łączna długość wyniosłaby 5 400 kilometrów. Przedstawiciele Color Line zaznaczyli, że to długość równoważna z odległością, jaka dzieli Oslo i kanadyjski Montreal.

- Razem z promem SuperSpeed, uruchomiliśmy nowoczesny koncept. Jako główny gracz, gdy chodzi zarówno o turystykę, jak i transport, chcemy być na czele i przyczyniać się do rozwoju zrównoważonych rozwiązań - powiedział Trond Kleivdal z Color Line.

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1

Newsletter