Żegluga

Grupa Grimaldi planuje kolejne inwestycje w swoją flotę. Przewoźnik podpisał właśnie list intencyjny na przebudowę dwóch swoich promów typu ro-pax.

Modernizację przejdą dwie doskonale znane jednostki - Cruise Roma oraz Cruise Barcelona. Są to dwa siostrzane promy, które zbudowane zostały w latach 2007-2008. W ramach planowanej inwestycji mają zostać one wydłużone, a dodatkowo stać się mają bardziej ekologiczne. Na obu jednostkach mają się pojawić baterie litowo-jonowe – będą one wykorzystywane podczas wykonywania manewrów w portach, a także postoju – w ten sposób zostanie wyeliminowana konieczność korzystania z zasilanych paliwem generatorów. Dodatkowo statki zostaną wyposażone w scrubbery (płuczki spalin).

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć produkcja sekcji, w które wyposażone zostaną oba statki. Po ich montażu statki zwiększą swoją długość 225 metrów do 254 metrów. Dzięki temu liczba pasażerów, których będzie można przyjąć na pokład, zwiększy się z 3 000 do 3 500 – pojawią się nowe kabiny przeznaczone dla pasażerów. Linia ładunkowa przeznaczona dla pojazdów osobowych zwiększy się z 2 400 do 3 000, a dedykowana pojazdom ciężarowym - z 3 000 do 3 600. W ramach realizowanych prac mają się też pojawić nowe restauracje tematyczne.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter