Żegluga

Intensyfikacja prac nad zakończeniem budowy stopnia wodnego Malczyce sprawiła, że w lutym 2018 roku rozpoczną się prace nad przegrodzeniem rzeki Odry. MGMiŻŚ zaprasza na spotkanie, którego celem jest przekazanie użytkownikom drogi wodnej informacji na temat ograniczeń w żegludze śródlądowej do czasu uruchomienia śluzy żeglugowej, które jest planowane jeszcze w I połowie 2018 roku.

Ministerstwo zaprasza armatorów śródlądowych funkcjonujących na Odrzańskiej Drodze Wodnej na spotkanie informacyjne dotyczące harmonogramu prac na stopniu wodnym Malczyce, które odbędzie się 9 lutego w godzinach 13.00-15.00 w siedzibie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW we Wrocławiu.

Informacje na temat ograniczeń w żegludze śródlądowej do czasu uruchomienia śluzy żeglugowej przekażą przedstawiciele konsorcjum wykonawców inwestycji, którzy odpowiedzą także na pytania użytkowników drogi wodnej.

Ze względu na kwestie organizacyjne udział w spotkaniu wymaga rejestracji. Zgłoszenia należy przesłać w terminie do 6 lutego 2018 r. poprzez formularz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokończenie budowy stopnia wodnego w Malczycach na rzece Odrze jest niezbędną inwestycją dla jak najszybszego uruchomienia regularnego transportu śródlądowego wodnego na Odrzańskiej Drodze Wodnej. Zapewnienie środków finansowych na zakończenie tej strategicznej inwestycji pozwoli na uruchomienie żeglugi przez śluzę już w sezonie nawigacyjnym 2018 r., a tym samym znacznie poprawią się warunki nawigacyjne na jednym z newralgicznych odcinków Odrzańskiej Drogi Wodnej od Brzegu Dolnego do Malczyc, a także poniżej stopnia wodnego.

Formularz zgłoszeniowy i agenda spotkania dostępne na stronie Ministerstwa >>> 

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter